Pomůcka pro kontrolu fokusované mřížky Nuclear Associates 07-644


Pomůcka pro kontrolu fokusované mřížky-Buckyho clony.

Nuclear Associates 07-644 je pomůcka, která je používaná pro kontrolu, zda fokusovaná mřížka je řádně umístěna ve středu svazku a ve středu rentgenové kazety.

Charakteristika:  

Zvýšená dávka ozáření pacienta a zmenšený kontrast obrazu může být způsoben boční decentralizací nebo naklopením fokusované mřížky, použité v Buckyho aparátu.

Popis:

07-644 je složena ze sady tří plastových 0.062 palců tlustých desek. Jedné 9.125 x 3.625 palcové a dvou 3.56 x 2.375 palcových. Větší deska obsahuje pět 0.375 palcových zkušebních děr a pět 0.062 palcových orientačních děr.

Použití:

Pomůcka je vystředěna na rentgenovém stolu a zafixována v kolmé pozici k linkám (lamelám) mřížky. Je uděláno pět expozic. Rentgenový svazek je postupně vystředěn na každou z pětice děr a následně je porovnána optická hustota obrazů děr. Řádně vystředěná mřížka způsobí stejné změny hustoty u obrazů děr po obou stranách centrálního otvoru. Nestejné změny hustoty signalizují nutnost seřízení rentgenu.

Specifikace:

  • Hmotnost: 0.68kg

Dotaz na další podrobnosti


Zvolte adresáta Vašeho dotazu


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku, který obdržíte na vámi uvedený email, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na
www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.