Aktuality a novinky O nás Kontakt
Vysoce přesný kalibrátor elektrických veličin Fluke 5730A.

Kalibrátor pro ty, kteří potřebují to nejlepší Fluke 5730A.

Fluke 5730A je určen pro profesionály v oblasti metrologie, kteří vyžadují nejpřesnější signály reference, které jsou k dispozici v multifunkčním kalibrátoru, ale také pro ty, kteří prostě chtějí nejlepší dostupný kalibrátor.

Metrologové v národních laboratořích, ve vojenských laboratořích, kalibračních laboratořích třetích stran a korporátní uživatelé se špičkovou technologií ocení výkon a spolehlivost modelu Fluke 5730A.

Všechny kalibrátory Fluke 5730A jsou navázané podle mezinárodních norem a jsou vyráběny v závodě vybaveném akreditovanou laboratoří dle ISO / IEC 17025. Specifikace jsou uváděny na standardní úrovni spolehlivosti Fluke 99% (i 95% úrovni spolehlivosti), která podporuje snadné srovnání měření podle mezinárodních standardů kvality. Specifikace jsou absolutní a zahrnují nejistotu použitých kalibračních standardů. Není nutná žádná další analýza.

Aktualizované funkce přinášejí vylepšení jak uvnitř přístroje, tak i ve vnější konstrukci. Kalibrátor Fluke 5730A obsahuje nejnovější technologie a použitelné funkce. Technologie povrchové montáže a moderní digitální komponenty umožnily společnosti Fluke Calibration vylepšit osvědčené modely 5700A / 5720A a vytvořit novou generaci vysoce výkonných multifunkčních kalibrátorů.

Model 5730A zachovává mnoho detailů na předním panelu, které charakterizují jeho předchůdce, zatímco je přidán nový plně barevný dotykový displej, který zvyšuje použitelnost a pomáhá efektivněji kalibrovat. Uživatelé zadávají hodnoty pomocí známé klávesnice ve stylu kalkulačky, která pracuje přirozeně zleva doprava. Nové grafické uživatelské rozhraní obsahuje snadno čitelné, snadno použitelné nabídky a přístup k běžným funkcím pouhým dotykem prstu. Na obrazovce se zobrazují stavové indikátory OPERATE, STANDBY a NEBEZPEČNÉ NAPĚTÍ jasnými písmeny nebo ikonami, které jsou snadno rozpoznatelné z velké vzdálenosti. Zprávy na dotykové obrazovce jsou k dispozici ve výběru z devíti jazyků, včetně angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, japonštiny, čínštiny, portugalštiny, ruštiny a korejštiny.

Přepracovaný přední panel obsahuje mnoho nových vylepšení. Například výstupní zdířky s funkcí Visual Connection Management ™ se rozsvítí, aby upozornily, které zdířky jsou aktivní, což uživatele vede k správnému připojení. Rukojeti a knoflík jsou pro větší pohodlí pogumovány. Porty USB jsou umístěny na přední i zadní straně jednotky. Port na přední straně je určen k stažení interních kalibračních konstant; zadní port pak pro vzdálenou komunikaci s PC - lze zvolit dále rozhraní LAN, IEEE nebo sériové rozhraní.

Ušetřete čas a náklady využitím Artifactové kalibrace.

Když byla poprvé představena Artifactová kalibrace v modelu Fluke 5700A, zákazníci položili mnoho otázek o návaznosti, protože byli překvapeni, že můžete kalibrovat tolik rozsahů a funkcí pouze se třemi externími standardy. Avšak díky rozsáhlému testování a hodnocení ze tří národních laboratoří v Evropě je tato metoda plně validována metrologickou komunitou. Mnoho metrologů se dnes spoléhá na Artifactovou kalibraci, aby udržely své kalibrátory Fluke na 90denních specifikacích po dobu až dvou let. Významných úspor lze v kalibračních nákladech však dosáhnout pouze při úplném ověření v certifikovaném servisním středisku Fluke každé dva roky. Úspora času je také významná, protože Artifactová kalibrace umožňuje, aby Fluke 5730A zůstal v provozu bez toho, aby trávil čas v přepravě a servisu. Promluvte si dnes se zástupcem společnosti Fluke Calibration, abyste se naučili, jak využít tuto vyzkoušenou a ověřenou metodu zachování návaznosti vašeho kalibrátoru Fluke 5730A.

 

Cal Check monitoruje parametry mezi kalibracemi přístroje.

Pro větší jistotu, že kalibrátor Flue 5730A zůstává stále v rámci svých specifikací, vestavěná automatická funkce Cal Check kontroluje každý rozsah a funkci proti sadě přednastavených interních standardů a sleduje drift každého z nich. Výsledky Cal Check lze stáhnout do počítače přes port USB, který je umístěn na přední straně jednotky, pro vytvoření kontrolních diagramů, které předpovídají dlouhodobé parametry (vývoj nejistoty) kalibrátoru. Mnohé může překvapit, že vnitřní standardy zabudované do každého kalibrátoru Fluke 5730A jsou funkčními a konstrukčními ekvivalenty 10 V reference Fluke 732B plus dvou plně charakterizovaných odporových standardů referenční úrovně. Tyto standardy - zcela oddělené od výstupních obvodů - nejsou používány při běžném provozu a slouží pouze k provedení ověření přístroje.

Zlepšení kalibrace 8,5 číslicových DMM

Vylepšený výkon Fluke 5730A dává metrologům nejlepší schopnost kalibrovat nejnáročnější - nejpřesnější zatížení. Nejrozšířenějšími digitálními multimetry na světě jsou Fluke 8508A a Agilent 3458A. Vzhledem k vysoké úrovni přesnosti těchto dvou 8,5 číslicových multimetrů existuje několik bodů, kdy jsou metrologové nuceni používat techniku známou jako guardbanding. Tato metoda snižuje nejistotu měření pro konkrétní hodnotu tak, aby bylo zaručeno, že kalibrovaná hodnota spadá do příslušného intervalu spolehlivosti 99% nebo 95%. Při navrhování Fluke 5730A,  Fluke Calibration usilovně pracovala, aby svým zákazníkům přinesla ještě lepší specifikace a pomohla řešit některé z těchto „problémových bodů“.

Ochranné pásmo vám zajistí klidný spánek

Bylo stále obtížnější splnit průmyslově uznávaný poměr nejistoty měření (TUR) 4: 1. Pro minimalizaci stavu mimo toleranci (OOT) během kalibrace se používá praxe "ochranného pásma". Protože všechna měření podléhají chybám, většina měření předpokládá normální rozdělení obvykle označované jako „zvonová křivka“. Když je TUR menší než 4: 1, je chybové pásmo testované jednotky (UUT) dostatečně malé, kdy kalibrátor nemůže zaručit, že měření je v rámci specifikace.

Pro ochranu metrologa, ochranné pásmo posouvá limit specifikace blíže k jmenovité hodnotě, aby „hlídal“ proti možnosti schválení stavu OOT. Naměřená hodnota musí nyní spadat do menšího offsetu od jmenovité hodnoty, což zajišťuje jistotu, že skutečná hodnota je v novém specifikovaném pásmu. To dává metrologovi jistotu, že měření je přesné.

Nový kalibrátor Fluke 5730A je nejpřesnějším kalibrátorem dc / lf na trhu, ale stále vyžaduje použití ochranného pásma pro nejnáročnější multimetry s vysokou přesností.

 

Vysoko-proudový výstup až 120 A.

 Ve spojení s Transconductance Amplifier Fluke 52120A, může Fluke 5730A dodávat výstupní proud až 120 A a zobrazit výstup na dotykové obrazovce Fluke 5730A. Fluke 5730A pak pracuje v režimu uzavřené smyčky s Fluke 52120A a udržuje nejlepší přesnost proudu v nejširším rozsahu kalibračního pracovního zatížení.

Přehled modelů kalibrátoru Fluke 5730A

Model

Popis

5730A

Multifunkční kalibrátor 

5730A/03

Multifunkční kalibrátor  s rozšířením na 30 MHz  

5730A/05

Multifunkční kalibrátor  s rozšířením na 50 MHz

5730A/S

Multifunkční kalibrátor  bez USB Port na předním panelu

52120A

Transconductance Amplifier

5725A

Zesilovač

MET/CAL/TEAM

Software, MET/CAL w/MET/TEAM

 

Příslušenství pro všechny modely:

Příslušenství

Popis

5730A-7002

Kabely nízkým termoelektrickým napětím s banánky 

5730A-7003

Kabely nízkým termoelektrickým napětím s plochou svorkou 

Y5737

Rack Mount Kit  pro 5790B a 5700A/5720A včetně 24 palcovými ližinami umožňujícími boční ventilaci

Y5738

5730A Rack Ear Kit 

57XX/CASE

Transpotní kufr pro sérii 57XXA

Priority Gold Instrument CarePlan

Pro většinu kalibračních produktů jsou k dispozici služby "CarePlans" "Fluke Calibration Priority Gold Instrument CarePlans".

Podrobnosti nebo vyžádání cenové nabídky vám poskytne náš obchodní zástupce. O detaily požádejte pomocí níže uvedeného formuláře.

Silver CarePlan

"Fluke Calibration Silver CarePlans" jsou k dispozici pro většinu kalibračních produktů.

Podrobnosti nebo vyžádání cenové nabídky vám poskytne náš obchodní zástupce. O detaily požádejte pomocí níže uvedeného formuláře.

 

 

 

Video

Příslušenství

Prioritní program servisu a kalibrací

Klid a maximální doba bezporuchovosti nabízená lidmi, kteří znají váš produkt Fluke nejlépe

Kalibrační software MET/CAL Plus

Software pro správu kalibrací MET / CAL® Plus je kompletní řešení pro automatizaci kalibračních procesů a správu kalibrací a měření

Dokumenty ke stažení

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice
Ing. Jaroslav Smetana
Telefon: +420 241 762 724