Školení - Základy měření rušení v elektrické síti


V době, kdy jsou měniče a řízené pohony stále častěji nasazovány do průmyslových provozů, se objevuje problém znečištění napájecí sítě v podobě harmonických napětí. Tento aspekt a mnoho dalších označujeme názvem kvalita elektrické energie. Školení Základy měření rušení v elektrické síti objasňuje tuto problematiku. Po absolvování budete mít přehled o základních parametrech určujících kvalitu elektrické energie a o nízkofrekvenčním rušení, bude vědět, jak toto rušení vzniká, co je jeho podstatou.

Školení Základy měření rušení v elektrické síti má následující skladbu:

Podoba školení Základy měření rušení v elektrické síti:

Školení kombinuje výklad s diskusí a praktickými příklady. V úvodu srovnává znalosti na určitou úroveň, na ně pak navazuje dalšími vědomostmi a příklady.

Cíl školení Základy měření rušení v elektrické síti:

Cílem je seznámit účastníka s parametry určujícími kvalitu elektrické energie. Naučit ho, jak tyto parametry sledovat a vyhodnocovat. Seznámit ho s možnostmi měření kvality elektrické energie.

Účel školení Základy měření rušení v elektrické síti:

Dát účastníkům ucelený přehled vědomostí, které potřebují pro efektivnější řešení problémů s kvalitou elektrické energie.

Výsledek školení Základy měření rušení v elektrické síti:

Účastník bude schopen mnohem lépe porozumět vzájemným vztahům mezi jednotlivými spotřebiči a jejich vzájemnému ovlivňování na úrovni kvality elektrické energie.

Ukončení školení Základy měření rušení v elektrické síti:

Kurz je ukončen testem, který je zaměřen na stěžejní body dané problematiky. Účelem testu je zrekapitulovat dané téma, ověřit, zda účastník správně pochopil problematiku a v neposlední řadě pomoci účastníkovi zapamatovat si nejdůležitější informace, které získal.

Získané znalosti:

Měření důležitých parametrů elektrické energie a nf rušení, rozpoznání jejich vlivu na výrobní zařízení. Přehled o PQ analyzátorech a jejich možnostech, práce s konkrétním typem analyzátoru.

 

Kurz je určen pro: techniky elektroúdržby.

Minimální počet účastníku kurzu: 3 osoby

Kapacita školení je 8 osob.

Délka školení je 6 hodin.

Cena školení je na dotaz, podle počtu účastníků.

Toto školení lze zorganizovat přímo v sídle zákazníka.

U zájemců o toto školení předpokládáme technické vzdělání.

Dotaz na další podrobnostiPoložky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku, který obdržíte na vámi uvedený email, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na
www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.

Zvolte adresáta Vašeho dotazu