Analyzátor kvality sítě Elspec Blackbox PURE


Analyzátor kvality je pokročilý analyzátor kvality sítě pracující ve třídy A.

Analyzátor kvality BlackBox Pure  je pokročilý analyzátor kvality energie pracující ve třídy A.

Na rozdíl od většiny ostatních podobných zařízení, která zaznamenávají pouze události překračující limity stanovené příslušnými energetickými normami (jako např. EN 50160).

BlackBox Pure zaznamenává nepřetržitě 4 napětí a 4 proudy po celou dobu záznamu díky integrované patentované technologii PQZIP. Díky tomuto řešení máme k dispozici „klasické“ výsledky zachycených událostí dle požadavků normy, ale současně i průběžný záznam všech napětí a proudů za celé měřené období a tím i možnost ověřit kdykoli dodatečně kterýkoliv další parametr sítě s přesností třídu A, bez nutnosti opakovat měření.

Elspec PQZIP

Elspec BlackBox Pure tedy „umí“ více než 5 000 parametrů kvality elektrické energie, jako jsou RMS, THD, výkony, účiník, power faktor, nevyvážení a harmonické, které jsou zaznamenávány nepřetržitě po dobu delší než jeden rok s rozlišením na půl-periody, 10/12 period, 150/180 period a 2 hodiny.

 

 Elspec PureBB je snadno použitelné zařízení typu plug and play, které nepřetržitě zaznamenává všechny parametry kvality sítě bez předchozího nastavení jakýchkoliv rozhodovacích hodnot nebo konfigurace nahrávání.  verzích:

 

 Blackbox PURE je doáván ve dvou provedeních - jednofázovém a 3fázovém.

 

Blackbox PURE

Jednovázová verze BlackBox PURE

 

 

 

Třífázovázová verze BlackBox PURE

 

 

Nepřežitý záznamy tvaru vlny unikátní v řadě BLACKBOX PURE průběžně zaznamenává průběh napětí a proudu vzorkovací rychlostí 256 vzorku/periodu při 50/60 Hz, což poskytuje informace ve velmi vysokém rozlišení. Toto rozlišení pak umožňuje detekovat a analyzovat nejmenší změny bez nutnosti nastavit spouštění nebo nějaké prahové hodnoty

 

Rozšířený záznam harmonických složek

 

Pure BlackBox zaznamenává a ukládá 128 komponent harmonických při 50 Hz a 512 inter-harmonických složek při rozlišení 5 Hz pro napětí i proud.

 

Výkonný mechanismus zjištění komplexních událostí

 

Elspec PureBB je navržen tak, aby detekoval jakoukoli událost, která se vyskytla ve vašem energetickém systému. Analyzátor PureBB je schopen nepřetržitě zaznamenávat průběhy tvaru vlny signálu. Pro zachycení událostí není třeba nastavovat žádnou podmínku. Záznam je kontinuální. PureBB ukládá souhrnné protokoly včetně počátečního a koncového času, trvání, závažnosti a velikosti události. Veškeré události mohou být zobrazeny v tabulkových nebo rozptylových grafech jako CBEME / ITIC.

 

Díky konstrukci analyzátoru  Pure BlackBox  chyby vzniklé při instalaci jako např. nesprávné pořadí fází, nesprávný směr proudových senzorů a podobně lze napravit později při zpracování zachycených dat. Technologie Pure BlackBox zahrnuje průchozí technologii super kondenzátoru, umožňující kontinuální záznam i během krátkých přerušení dodávky elektřiny.

 

Rozšiřovací jednotka BlaxkBox PURE

Rozšiřovací jednotka BlackBox PURE umožní komunikaci přes Ethernet a nateriové napájení

Příslušenství

NOVINKA! Elspec platforma PQSCADA Sapphire

Otevřená, plně programovatelná platforma pro integraci měřicích zařízení a prezentaci naměřených dat v oblasti energetiky.

Dokumenty ke stažení

Specifikace

Verze přístroje PureBB 3- fázová verze PureBB 1-fázová verze
Obecně    
Napěťové vstupy 4 kanály, 100-690VAC Jmenovité měření až do 1,5 kV RMS 2 kanály, fáze a neutrál připojen
    napájecí zásuvka 100/240V AC 
    Měření až do 0.5kV RMS
Proudové vstupy 4 kanály napěťový vstup - výstup z proudových převodníků (0-10V špička) 1 kanál, mezi zdrojem a zátěží až do to 10A špička
Frekvence měřené sítě 40-70Hz 40-70Hz
Vzorkovací rychlost 256 S/periodu @ 50/60Hz 256 S/periodu @ 50/60Hz
LED Indikátory 11 dvobarevných LED: Status připojená napěťových svorek - 4 3 dvoubarevní LED SD card status - 1
  Stav proudových kleští - 4 PQZ Recording status - 1
  SD card status - 1 Obecný status - 1
  PQZ status záznamu - 1  
  Obecný status - 1  
Přesnost IEC 61000-4-30 Class A IEC 61000-4-30 Class A
Komunikace    
LAN Možná s rozšiřovacím modulem N/A
USB Přetažení souboru PQZ do PC, FW upgrade & nastavení hodin Přetažení souboru PQZ do PC, FW upgrade & nastavení hodin
     
Napájení    
Síť 100-240V AC 50/60Hz 10W 140-300V DC 100-240V AC 50/60Hz 10W
  5V DC přes  USB 5V DC přes USB
Rozjezd po zapnutí 30 sec 15 sec
Baterie 5h s rozšiřovacím modulem N/A
Mechanické rozměry    
Váha 0.4kg 0.25kg
Rozměry 180x115x60 146x82x48
Synchronizace    
Externá synchronizace NTP možná v rozšiřovacím modulu N/A
Interní Synchronizace 10ppm 10ppm
Prostředí    
Pracovní teplota (-20°C až +70°C) (-20°C až +70°C)
Vlhkost 5% až 95% bez kondenzace 5% až 95% bez kondenzace
Ochrana proti vniknutí IP40 IP40
Paměť    
Zálohovaná paměť SD Karta **  
     
(*) T>60°C requires an external power supply  
(**) viz specifikace SD karty v uživatelské příručce  
Upozornění: Specifikace mohou být změněny bez předhozího upozornění  
     

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.

2. díl - Co napáchají změny napětí na motoru či pohonu

Seriál Měření při údržbě pohonů a motorů pro časopis ELEKTRO - č. 2/2016. Autor - ing. Jaroslav Smetana V prvé části seriálu bylo řečeno něco krátce o výkonu a jeho vyjádření jako o základním parametru měření na pohonu. Při jeho měření na pohonu je tedy dobré si uvědomit, které složky jsou jak velké, a jak je velký činný výkon (P), který odvádí skutečnou práci pohonu.