Tlakový etalon DH Budenberg CPB3800

Celková nejistota měření od 0,015 až 0,006 % z odečtu, čtyři různé systémy píst-válec pro rozsahy ±1 bar, 0,1 až 7 bar, 0,2 až 25 bar, 1 až 70 bar a 1 až 120 bar, nebo také pro rozsahy v lb/in² a kPa

 

Osvědčené primární standardy - tlakové etalony (dead-weight testery) DH Budenberg CPB3800 jsou nejpřesnější dostupné přístroje na trhu pro kalibraci elektronických nebo mechanických tlakoměrů.

Přímé měření tlaku (p = F/A), jakož i použití vysoce kvalitních materiálů umožňují velmi malou nejistotu měření ve spojení s vynikající dlouhodobou stabilitou. Tlakový etalon (dead-weight tester) se proto již léta používá v továrních a kalibračních laboratořích v průmyslu, národních ústavech a výzkumných laboratořích.

Samostatný provoz

Díky integrovanému vytváření tlaku a čistě mechanickému principu měření je standardní tlakový model CPB3800 ideální pro použití na místě pro údržbu a servis.

Základní princip

Tlak je definován jako podíl síly a plochy. Stěžejní součástí tlakového standardu CPB3800 je tedy velmi přesně vyrobený systém píst-válec, na který je aplikováno hmotnostní zatížení za účelem generování jednotlivých zkušebních bodů. Hmotnostní zatížení je úměrné cílovému tlaku a toho je dosaženo pomocí optimálně odstupňovaných hmotností.

Standardně jsou tyto hmotnosti vyráběny na standardní gravitaci (9,80665 m/s²), lze je však upravit na konkrétní místo a kalibrovat podle akreditace UKAS.

Speciální funkce

Celková nejistota měření od 0,015 ... 0,006 % z odečtu

K dispozici jsou čtyři různé systémy píst-válec pro rozsahy ±1 bar, 0,1 ... 7 bar, 0,2 ... 25 bar, 1 ... 70 bar a 1 ... 120 bar, nebo také pro rozsahy v lb/in² a kPa

Stabilní hliníková základna se silným nárazuvzdorným ABS krytem pro těžké průmyslové použití v kombinaci s kompaktními rozměry a nízkou hmotností

Výměnné písty a sady závaží pro každý model, sady závaží vyrobené z nerezové oceli

Tovární kalibrace standardně zahrnuje návaznost na národní standardy - volitelně s kalibrací UKAS

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice
Ing. Jaroslav Smetana
Telefon: +420 241 762 724