Aktuality a novinky O nás Kontakt
Tlakové moduly řady 750P jsou ideálním doplňkem pro kalibrační, rozdílové a absolutní měření tlaku pomocí přístrojů Fluke DPC řady 750 a 740 a MPC řady 725 a 726

Základní vlastnosti tlakových modulů Fluke 750P

0,025% referenční nejistota
• 6měsíční a 1letá specifikace
• Kompenzace teploty v rozsahu 0 °C až 50 °C
• Digitální komunikace s kalibrátory, bez ztrát a chyb analogových přenosů
• Široká nabídka rozsahů
• Modely pro kalibrační, rozdílové, dvourozsahové, absolutní a vakuové měření

Kompletní řada tlakových modulů

Řada tlakových modulů ke kalibraci tlaku od 0 do 1 v H20 až po 10 000 psi (2,5 mbar až 690 bar). Kalibrační tlakové moduly mají jeden tlakový nástavec a měří tlak s ohledem na atmosférický tlak. Rozdílové tlakové moduly mají dva tlakové nástavce, měří tak rozdíl mezi aplikovaným tlakem na horním nástavci a dolním nástavci. Každý modul má na štítku jasně vyznačený rozsah, přetlak a kompatibilitu médií. Všechny moduly jsou dodávány s adaptéry NPT, BSP(metrické) a M20.


Rychlá a snadná měření


Tlak změříte tak, že připojíte tlakový modul ke zdroji tlaku nebo ruční pumpě a pak zapojíte kabel tlakového modulu ke kalibrátoru. Jakmile aplikujete tlak ze zdroje tlaku, jeho hodnota se digitálně zobrazí na kalibrátoru. Stiskem tlačítka můžete tlak zobrazit v 11 různých technických jednotkách. Pokud je použijete společně se záznamovými procesními kalibrátory řady 750 jde k odečtům tlaku přidat údaje o datu a času a elektronicky je uložit pro pozdější použití. Šetří se tím čas, eliminují se chyby a zajišťuje se tím shodas předpisy s normami pro kvalitu. 

Výkon a technologie tlakových modulů


Tlakové moduly Fluke řady 750P jsou vysoce přesné a jejich specifikace, které platí v teplotách od 0 °C do 50 °C (od 32 °F do 122 °F), je odlišují od ostatních tlakových kalibrátorů. Díky inovativnímu využití matematiky a výkonu mikroprocesorů má mnoho z rozsahů celkovou nejistotu pouze 0,04 % celé stupnice a referenční nejistotu 0,01 % celé stupnice (viz tabulku specifikací). Obsahují totiž křemíkové piezorezistorové snímače, které jsou tvořeny odporovým můstkem zasazeným v křemíkové membráně. Tlak aplikovaný na membránu způsobí změnu vyvážení můstku, která je proporcionální aplikovanému tlaku. Změna vyvážení můstku  je velmi závislá na teplotě a není lineární. Protože jsou však tyto vlivy relativně stabilní v čase a ke změnám podmínek dochází opakovaně, jsou snímače pečlivě charakterizovány. Snímače tlakových modulů Fluke jsou během výroby charakterizovány odečtem teploty a tlaku v několika bodech. Pomocí regrese metodou nejmenších čtverců se vypočítají koeficienty polynomiálního výrazu pro tlak. Koeficienty, které jsou pro daný tlakový modul jedinečné, se uloží do paměti modulu. Každý modul má vlastní mikroprocesor, jimž spouští měřící obvody a digitálně komunikuje s kalibrátorem. Po připojení ke kalibrátoru se koeficienty zaznamenají z tlakového modulu do kalibrátoru. Potom, během měření tlaku, se hrubé hodnoty tlaku a teploty ze snímačů digitálně nahrají do kalibrátoru, kde se z těchto hodnot a koeficientů odvodí a zobrazí odečet tlaku.

Výhody těchto inovací:


1. Moduly jsou teplotně kompenzované v rozsahu od 0 °C do 50 °C (od 32 °F do 122 °F).
2. Digitální komunikace eliminuje chyby způsobené nekvalitními konektory a vodiči a elektrickým rušením.
3. Protože veškerá měření probíhají v samotném tlakovém modulu a jsou pak odesílána do kalibrátoru v digitalizované podobě, jsou moduly plně zaměnitelné. Moduly jsou kalibrovány nezávisle na kalibrátoru a je možné je použít s libovolnými kalibrátory řady 740 a 750 nebo s kompatibilními kalibrátory řady 720 a 710. Každý modul má vlastní sériové číslo což umožňujeí jejich nezávislé sledování.
4. Ochrana snímaču v izolovaných modulech - některé z těchto modulů používá k izolaci snímače membránu z nerezové oceli (viz tabulku). U těchto modulů lze k vysokotlakému vstupu modulu připojit libovolné médium kompatibilní s nerezovou ocelí.
5. Robustní konstrukce - Polyurethanový kryt chrání modul proti nárazu, pokud ho omylem upustíte, a kromě toho jej izoluje od špíny, prachu a vlhkosti.
6. Kabel 1m dlouhý mezi tlakovým modulem a kalibrátorem snižuje délku spojovacích hadic vedoucích do zdroje tlaku. Vzdálená tlaková hlava rovněž poskytuje další úroveň bezpečí a pohodlí tím, že kalibrátor a operátora staví mimo zdroj tlaku.

 

Dokumenty ke stažení

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice
Ing. Jaroslav Smetana
Telefon: +420 241 762 724