Logické analyzátory řady MS pro osciloskopy LeCroy

Logické analyzátory s 18 nebo 36 kanály do 250 a 500 MHz pro osciloskopy LeCroy WaveSurfer, WaveRunner, WavePro a WaveMaster.

Logické analyzátory Teledyne Lecroy řady MS s 18 a 36 kanály pro osciloskopy LeCroy

 

Základní vlastnosti logických analyzátorů Teledyne Lecroy MS-250, MS-500 a MS-500-36 pro osciloskopy Teledyne LeCroy

  • Model s 18 nebo 36 kanály
  • Max. vzorkovací rychlost 1 GS/s nebo 2 GS/s pro každý kanál
  • Max. frekvence vstupního signálu 250 MHz a 500 MHz
  • Rozhodovací úrovně TTL, ECL, CMOS (2,5 V, 3,3 V, 5 V), PECL, LVDS nebo definované uživatelem
  • Možnost spouštění osciloskopu pomocí digitálních kanálů
  • Hardwarový trigger pro embedded sběrnice I2C, SPI, UART, RS-232 a LIN

 

 

Mixed-signal osciloskopy (MSO) - osciloskopy pro smíšené signály - jsou ideálním nástrojem pro vývoj a testování dnešních embedded systémů, protože jako jediné poskytují možnost sledovat analogové a digitální signály současně na jednom měřicím přístroji v reálném čase. Vývojáři embedded systémů potřebují vidět signály vstupující a vystupující z měřeného zařízení, jako jsou mikropočítače, DSP, FPGA, A/D a D/A převodníky, když se snaží dosáhnout přesného časování a správného provozu na sběrnici.

LeCroy_MS_WaveSurferMSO

Bezkonkurenční výkon

Logické analyzátory LeCroy řady MS nabízejí bezkonkurenční výkon a jsou dostupné ve dvou modelech MS-250 a MS-500. Aby bylo možné zachytit a analyzovat dlouhé záznamy i těch nejrychlejších digitálních signálů, je u logického analyzátoru MS-500 maximální frekvence vstupního signálu 500 MHz. Dlouhá akviziční paměť 50 Mpts na každý kanál umožňuje udělat záznam až 25 ms signálů při vzorkovací rychlosti 2 GS/s. Navíc logický analyzátor MS-500 podporuje až 36 digitálních kanálů, což je dostatečné pro všechny adresní, datové, řídicí linky a sériové sběrnice. To ho činí ideálním nástrojem pro embedded systémy s 16bitovými nebo 32bitovými mikropočítači.

Logický analyzátor MS-250 je ideálním nástrojem pro testování embedded systémů s 8bitovými mikropočítači nebo pomalejšími digitálními signály. S maximální vstupní frekvencí 250 MHz, 18 kanály a akviziční pamětí 10 Mpts pro každý kanál poskytuje kompletní řešení pro testování embedded systémů.

Zachování vlastností analogoých kanálů

Dobrý mixed-signal osciloskop musí být postaven především na dobré platformě s výkonnými analogovými kanály. Pro běžné mixed-signal aplikace jsou nejvhodnějšími univerzální osciloskopy WaveRunner 6Zi a WaveSurfer MXs-B, pokrývající šířky pásma od 200 MHz do 4 GHz se vzorkovacími rychlostmi od 5 GS/s do 40 GS/s a velikostí paměti od 16 M do 64 M na kanál, které poskytují celou řadu pokročilých automatických měření, matematických funkcí a dalších analyzačních nástrojů. Díky tomu, že logické analyzátory LeCroy řady MS mají veškeré potřebné harwarové prostředky, jako jsou komparátory, vzorkovače, akviziční paměti a spouštěcí obvody, své vlastní, nedochází ani při jejich používání k žádnému omezení původních schopností samotného osciloskopu. Stále lze využít plnou hloubku akviziční paměti analogových kanálů i při aktivaci všech kanálů digitálních.

LeCroy_MS_MixedSignal

Možnost kontaktování vývodu s roztečí až 0,1 mm

Při použití sady kontaktovacích háčků lze jednoduše provést měření i na vývodech integrovaných obvodů s rozečí až neuvěřitelných 0,2 mm. K dispozici je sada kontaktovacích háčků PK400-1 určená pro rozteč vývodů 2,54 mm, sada PK400-2 určená pro rozteč vývodů 1,0 mm a nakonec sada nejmenších háčků PK400-3 určená pro rozteč 0,2 mm. Každá sada obsahuje 10 ks háčků s barevným kódováním.

LeCroy_MS_Grippers_Detail

LeCroy_MS_Grippers_Box

Měření na sériových sběrnicích

Monitorování komunikace na sériových sběrnicích je jednou z nejdůležitějších částí při měření a testování embedded systémů. Schopnost rychle lokalizovat a izolovat specifické zprávy na těchto sběrnicích je důležité pro efektivní testování. Díky unikátní reprezentaci dekódovaných dat pomocí barevných obdélníků s popisem přeložených přes měřený signál, kterou zavedla firma LeCroy, a flexibilními možnostmi spouštění jsou logické analyzátory LeCroy řady MS schopny zachytit všechny důležité události na sběrnici v testovaném systému a přehledně zobrazit důležité zprávy ze sběrnic I2C, SPI, UART, RS-232 a dalších sběrnic.

Analogové, digitální a kombinované spouštění

Osciloskopy WaveRunner 6Zi i WaveSurfer MXs-B disponují širokými možnostmi spouštěcích podmínek, které jsou zaměřeny na zachycování nejrozličnějších druhů signálů. S připojeným logickým analyzátorem řady MS jsou tyto možnosti dále rozšířeny přidáním analogově-digitálních podmínek, využívajícich společně až 4 analogové kanály osciloskopu a až 36 digitálních kanálů z logiického analyzátoru, a možností zvolit jeden z digitálních kanálů jako zdroj pro analogový trigger.

LeCroy_MS_WaveRunner6Zi

Jednoduše použitelné měřicí nástroje

Kurzory a automatická měření parametrů jsou důležitými nástroji v každém osciloskopu. Při použití logického analyzátoru žady MS jsou tyto nástroje stejně dobře použitelné jak pro analogové tak i pro digitální kanály.

Kompletní spouštění pro sériové sběrnice I2C, SPI, UART, RS-232, LIN, CAN a FlexRay

Jednoduše a rychle izolujte specifické události na sériových sběrnicích vaší embedded aplikace pro lepší porozumění problému a jeho rychlé vyřešení. Nastavujte příslušné spouštěcí podmínky v binární nebo hexadecimální formě. Použijte MS-250 nebo MS-500 k zachycení dat ze sériových sběrnic a přitom analogové kanály zůstanou volné pro další využiti. Lze spouštět na data v určitém místě dlouhé I2C zprávy při čtení z EEPROM. Mějte kompletní kontrolu nad testovacím a odlaďovacím procesem a dokončete tak vývoj embedded systému dříve.

LeCroy_MS_I2C_Trigger

Mocné možnosti podmíněného spouštění

Ke kompletnímu izolování specifických zpráv a událostí na sběrnici pro lepší porozumění a odladění lze využít podmíněného spouštění pro sběrnice I2C, CAN, FlexRay, UART, RS-232 nebo LIN. Lze spouštět na určitá data nebo rozsah hodnot dat. Na sběrnici I2C se často využívají datové bajty ke specifikaci podadresy pro přístup k oblastem paměti v EEPROM. Podmíněné spouštění na dataumožňuje spouštět na rozsah datových bajtů, které korespondují se čtením a zápisem na specifické podadresy v EEPROM. Podmíněné spouštění na DATA může rovněž pomoci při monitorování datových výstupů ze senzorů, jako jsou A/D převodníky, a monitorování situace, kdy jsou DATA mimo bezpečnou pracovní oblast. V obou případech se stává ověření správné činnosti jednoduchým úkolem.

Intuitivní barevně kódované dekódování

Pokročilé softwarové algoritmy dekódují informace z časového průběhu podle zvoleného protokolu do binární, hexadecimální nebo ASCII formy a přeloží přes zobrazený časový průběh barevně odlišené obdélníky s popisem, o kterou část rámce se jedná a jaké hodnoty se v těchto dílčích částech přenášejí. Barevné odlišení přehledně odliší jednotlivé části rámce podle zvoleného protokolu - START, ADR, DATA, ACK, CRC a další. Dekódování je navíc rychlé i pro dlouhé akvizice.

LeCroy_MS_I2C_Decode

Přehledná tabulka dekódování a hledání/zoom

Při zobrazení dekódovaných dat ze sériových sběrnic v podobě přehledné tabulky se váš osciloskop přemění na protokolový analyzátor. Lze upravit vzhled tabulky nebo lze data exportovat do souboru v Excelu. Při označení určitého rámce v tabulce se tento rámec automaticky zobrazí v zoomu, aby byly vidět jednotlivé detaily na dyzické vrstvě. Navíc lze v akvizici hledat určitou adresu nebo data.

LeCroy_MS_I2C_Table

(mr)

Specifikace

Model

MS-250

MS-500

MS-500-36

Digitální kanály
Počet kanálů 18 18 36 / 18
Rozhodovací úrovně TTL, ECL, CMOS (2,5V, 3,3 V, 5V), PECL, LVDS nebo definované uživatelem
Skupiny pro volbu úrovní D0-D8, D9-D17 D0-D8, D9-D17 D0-D8, D9-D17, D18-D25, D26-D35
Akviziční systém
Max. vstupní frekvence 250 MHz 500 MHz 250 MHz / 500 MHz
Vzorkovací rychlost 1 GS/s 2 GS/s 1 GS/s / 2 GS/s
Akviziční paměť na kanál 10 M

50 M

(10 M při použití s WaveSurfer)

25 M / 50 M
Systém spouštění (Trigger)
Spouštěcí podmínky Edge, Width, Pattern, Glitch, Interval, Dropout
Spouštění pro sériové sběrnice (volitelně) I2C, SPI, UART, RS-232, LIN
Zdroj spouštění C1-C4, D0-D17, EXT C1-C4, D0-D17, EXT C1-C4, D0-D35, EXT
Rozměry a váha
Rozměry (v × š × h) 108 mm × 213 mm × 38 mm
Hmotnost 775 g
Délka propojovacího kabelu 40 cm

* MS-500 podporuje 36 kanálů při použití druhého 18žilového kabelu MSO-DLS-36

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Bohumil Vítovec
Telefon: +420 604 273 701- pracoviště Praha
Ing. Jaroslav Smetana
Telefon: +420 241 762 724