Aktivní napěťové sondy Teledyne LeCroy řady ZS 1 GHz až 4 GHz


Vysokoimpedanční aktivní napěťové sondy Teledyne LeCroy řady ZS 1 GHz až 4 GHz s malou vstupní kapacitou až jen 0.6 pF, velkým dynamickým rozsahem a nízkým šumem.

Aktivní napěťové sondyTeledyne LeCroy řady ZS 1 GHz až 4 GHz

 

Základní vlastnosti aktivních napěťových sond Teledyne LeCroy řady ZS 1 GHz až 4 GHz

  • Modely s šířkami pásma 1GHz, 1,5 GHz, 2,5 GHz a 4 GHz
  • Velký dynamický rozsah ±8 V
  • Malá vstupní kapacita až 0,6 pF
  • Velký stejnosměrný vstupní odpor 1 MΩ
  • Malé zatížení měřeného objektu

 

Aktivní napěťové sondy Teledyne LeCroy řady ZS nabízejí vysokou impedanci a širokou škálu měřicích hrotů, měřicích kabelů a příslušenství pro připojení zemí, aby byly dobře použitelné v rozličných testovacích uspořádáních. Vysoký vstupní odpor 1 MΩ a malá vstupní kapacita 0,9 pF a jen 0,6 pF u 4GHz modelu ZS4000 znamená, že tyto sondy jsou ideální na všech frekvencích. Řada aktivních napěťových sond Teledyne LeCroy ZS umožňuje využít velkou šířku frekvenčního pásma osciloskopů LeCroy až do 4 GHz.

LeCroy_ZS_Probes_1

Vysoká impedance sondy omezuje zatížení měřeného obvodu přes celou šířku pásma osciloskopu

Často je nutné měřit vysokofrekvenční signály s maximální věrností. Klasické pasivní sondy s vysokým odporem a vstupní kapacitou mají dobré parametry na nižších frekvencích, ale příliš zatěžují měřený obvod a zkreslují tak signály na vyšších frekvencích. Aktivní napěťové sondy Teledyne LeCroy řady ZS mají velký vstupní odpor 1 MΩ a zároveň malou vstupní kapacitu 0,9 pF a až jen 0,6 pF u 4GHz modelu ZS4000, což zajišťuje malé zatížení měřeného obvodu v celé šířce pásma sondy a osciloskopu. Díky malému zatížení měřeného obvodu a malým rozměrům sondy, které umožňují měřit i v těžko dostupných místech, jsou aktivní napěťové sondy řady ZS ideálním řešením pro každodenní měření rozličných typů signálu v nejrůznějších uspořádáních testovacích bodů. Aktivní napěťová sonda ZS1000 je ideální pro použití s osciloskopy s šířkou pásma do 600 MHz, ZS1500 pro osciloskopy s šířkou pásma 1 GHz, ZS2500 je ideální pro osciloskopy s šířkou pásma 2 GHz a ZS4000 pro 2,5GHz a 4GHz osciloskopy.

LeCroy_ZS_Probes_2

LeCroy_ZS_Probes_3

Široké možnosti měřicích hrotů pro rozličné úlohy

Často potřebujeme měřit v rúznorodých měřicích bodech a navíc v omezeném prostoru. Rozsáhlá škála standardního a volitelného příslušenství pro měřicí hroty aktivních napěťových sond řady ZS zaručuje, že lze měřit i v obtížně dosažitelných měřicích bodech. Rozličné flexibilní měřicí kabely a svorky, jako jsou např. úhlové kabely, Y-adaptéry a miniaturní háčky, jsou rovněž dostupné pro měření v testovacích bodech, které jsou daleko od sebe.

LeCroy_ZS_Probes_4

Inovativní řešení uzemnění sondy pro nejvyšší věrnost signálu a nejjednodušší připojení

Dobře provedené propojení sezemí je při měření stejně důležité jako připojení ke správnému testovacímu bodu. Zachování zemní smyčky co nejkratší je kritické pro eliminaci vlivu vysoké indukčnosti na signál. Aktivní napěťové sondy řady ZS poskytuje několik možností připojení země, které zaručují nejvyšší věrnost signálu díky zmenšení zemní smyčky. Standardní posunutý zemní kontakt lze využit při kontaktovnání bodů, keteré jsou velice blízko u sebe. Standardní zemnicí čepel a měděná ploška poskytují nejmenší možnou zemnicí smyčku a poskytují odezvu, které není možné dosáhnout pomocí dlouhých zemnicích kabelů. Různorodé zemní připojení jsou k dispozici pro téměř libovolný druh připojení.

LeCroy_ZS_Probes_5

4GHz sonda ZS4000 s kapacitou 0,6 pF

Díky inovativnímu designu aktivní sondy ZS4000 se podařilo zmenšit vstupní kapacitu sondy až na vynikajících 0,6 pF. Díky extrémně malé hodnotě vstupní kapacity 0,6 pF má sonda ZS4000 velkou vstupní impedanci v celé šířce pásma 4 GHz. Měřený obvod tak zatěžuje jen minimálně a vysokofrekvenční signály je možné měřit v celé šířce pásma velice přesně a bez zkreslení.

LeCroy_ZS_Probes_6LeCroy_ZS_Probes_7

(mr)

Dokumenty ke stažení

Specifikace

Model

Teledyne Lecroy ZS1000

Teledyne Lecroy ZS1500

Teledyne Lecroy ZS2500

Teledyne Lecroy ZS4000

Šířka pásma sondy 1 GHz 1,5 GHz 2,5 GHz 4 GHz
Vstupní kapacita 0,9 pF 0,6 pF
Vstupní stejnosměrný odpor 1 MΩ
Rozsah offsetu sondy N/A ±12 V
Útlum 10 ×
Vstupní dynamický rozsah ±8 V
Nedestruktivní napětí 20 V
Délka kabelu 1,3 m

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.