Mamografický akreditační fantom Nuclear Associates 18-220 (identický s RMI 156)


Mamografický akreditační fantom Nuclear Associates (identický s RMI 156)

18-220 Nuclear Associates je mamografický fantom pro pravidelné kontroly kvality zobrazení mamografických rentgenů. Tento fantom je výrobek americké firmy Gammex.

Charakteristika:  

Tento mamografický fantom je určen pro méně náročná pracoviště. Fantom umožňuje testovat bodovacím systémem schopnost mamografických rentgenů zobrazit malé struktury podobné klinickým nálezům. Obsahuje objekty, které simulují možné různé útvary ve vyšetřovaném prsu, vláknité struktury, mikrokalcifikace, tumorům podobná tělíska. Fantom tedy zhodnotí to, jestli je mamografický systém schopen zjistit malé struktury. To je velice důležité pro včasné odhalení rakoviny prsu. Velikost struktur obsažených ve fantomu je různá. Od struktur, které by měl odhalit každý mamograf, až po struktury, které jsou těžko odhalitelné i na těch nejlepších mamografických systémech. Fantom jako celek odpovídá komprimovanému prsu průměrného složení a tloušťky 4,2 cm. Součástí fantomu je i 4 mm disk (PMMA) pro měření kontrastu a lupa. Fantom je plně v souladu s ČSN EN 61223-2-10.

Vlastnosti:

  • Pomáhá zabezpečit optimální kvalitu obrazu a špičkový výkon vašeho mamografického systému.
  • Simuluje klinické nálezy při rakovině prsu: vláknité struktury, mikrokalcifikace, tumorům podobná tělíska.
  • Blok plexiskla simuluje prs tloušťky 4 až 4,5 cm (po kompresi).

Specifikace

Tělo fantomu

Materiál Akryl (pryskyřičný materiál)
Rozměry

Celkové: 10.15 (w) x 10.8 (d) x 4.4 cm (h)

Akrylový základ: 3.4 cm silný

Kryt: 3 mm silný

Akrylový disk pro měření kontrastu: 1 cm Ø x 4 mm

Hmotnost 0.55 kg

Nylonová vlákna simulující vláknité struktury

Šest různých typů (průměrů) 1) 1.56 mm
2) 1.12mm
3) 0.89mm
4) 0.75mm
5) 0.54mm
6) 0.40mm

Al 2 O 3 zrna simulující mikrokalcifikace

Pět různých typů (průměrů) 7) 0.54mm
8) 0.40mm
9) 0.32mm
10) 0.24mm
11) 0.16mm

Tělíska čočkovitého tvaru s nízkým kontrastem simulující tumory

Čtyři různé typy (průměry) 12) 2.00mm
13) 1.00mm
14) 0.75mm
15) 0.50mm

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.