Webinář: Co je analyzátor výkonu (energie) a jak vám může pomoct? 11.6.

Zajímá vás k čemu jsou analyzátory výkonu, jak vám mohou pomoci, či jaký analyzátor vybrat?

Termíny akce

čtvrtek 11.6. od 10:00 (11. 6. 2020)

S rostoucím tlakem na efektivní využívání elektrické energie roste i potřeba již při vývoji co nejpřesněji měřit jednotlivé elektrické parametry vyvíjených zařízení a jejich efektivitu nejen za statických, ale i dynamických podmínek reálného provozu.

Webinář bude věnován přehledu přístrojů a technických řešení výrobce Newtons4th a použití přesných analyzátorů výkonu PPA3500. 

 

Co je Analyzátor výkonu (energie)?

Analyzátor výkonu je přesný měřicí přístroj, který měří spotřebu nebo generování energie (ve wattech) zařízení, obvodu nebo podsystému.

Moderní analyzátory výkonu jsou také schopny určit účiník, harmonické zkreslení, špičku, střední hodnotu a mnoho dalších parametrů signálu.

Výkonový analyzátor vzorkuje průběhy napětí a proudu, které vstupují nebo vystupují z testovaného zařízení (DUT), tento proces vzorkování obvykle probíhá každých 0,5 až 1us v závislosti na použitém modelu analyzátoru, některé modely s nižší specifikací mohou vzorkovat nízkou rychlostí jako je např.100ks / s. Po vzorkování jsou data zpracovávána specializovaným vysokorychlostním digitálním signálovým procesorem (který lze také implementovat do moderních FPGA) a vypočítají se různé odvozené parametry. Jedním důležitým rozdílem mezi osciloskopy či kartami pro sběr dat a analyzátory skutečného výkonu je to, že špičkový analyzátor výkonu (jako jsou například  Newtons4th řady PPA) jsou schopny zaznamenávat, ukládat, zpracovávat a mazat vzorky „za chodu“. To znamená, že ve vzorkovacím procesu nikdy není mezera, protože vyrovnávací paměť vzorkovací paměti je po zpracování vzorků neustále vyprazdňována. To není běžné, ale přesto naprosto nezbytné pro přesné měření výkonu.

Pro více informací se zaregistrujte na náš webinář níže, nebo napište na bohumil.vitovec@blue-panther.cz

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.

Fotografie