Tester zářivek Fluke 1000FLT

Tester zářivek Fluke 1000FLT je kompaktní přístroj pro odhalování nejběžnějších příčin poruch zářivkových svítidel. Navíc test typu předřadníku odhalí svítidla s vyšší spotřebou elektrické energie a kratší životností trubic.

Důvodů, proč zářivka přestala ve svítidle nad vaším stolem či v hale, kde máte na starosti údržbu, fungovat, může být několik. Ty nejběžnější z nich lze snadno a rychle zjistit pomocí testeru zářivek Fluke 1000FLT. Jediným přístrojem lze provést:

  • test spojitosti vlákna
  • test funkčnosti předřadníku
  • test přítomnosti plynu v typ trubici
  • test přítomnosti napětí v tělese
  • určení typu předřadníku (elektronický, klasický)

Díky teleskopickému senzoru lze plyn v trubici otestovat rovnou ze země. Také typ předřadníku přístroj umí správně rozlišit až do vzdálenosti 3 m od svítidla. Zjistíte tak, která svítidla mají ještě klasické předřadníky s tlumivkou ("indukční", "magnetické") a spotřebovávají citelně více elektrické energie než svítidla s elektronickými předřadníky. Také životnost samotných zářivek je u elektronických předřadníků delší a světlo "klidnější".

Detektor přítomnosti napětí poslouží i v jiných situacích, než jen u svítidel, neboť dokáže detekovat přítomnost střídavého napětí od hladiny 85 V do 400 V do vzdálenosti 10 cm. Otestovat tak lze v podstatě jakýkoliv přívod elektrické energie, vypínač či zásuvku a v mnoha případech i přibližnou polohu kabelu pod napětím ve zdi.

           
Měření spojitosti vlákna Test přítomnosti napětí ve svítidle Test přítomnosti plynu v trubici Test funkčnosti předřadníku Určení typu předřadníku Test přítomnosti napětí v přívodu

Video

Specifikace

Test trubice

3 000 V (špičkově)

vysokofrekvenční signál

Test předřadníku

20 kHz

do 10 cm

Typ předřadníku

50/60 Hz (magnetický)

20 kHz (elektronický)

do 3 m

Přítomnost napětí

85 až 400 V, 45 až 67 Hz

do 10 cm

Spojitost vlákna do 1 kΩ

Obecné vlastnosti

Teploty a vlhkost

Pracovní: −10 °C až +50 °C
Skladovací: −40 °C až +60 °C

do 85 %

Rozměry a hmotnost

21,5×3,0×6,5 cm

0,37 kg

Napájení a výdrž

4×AA LR6 1,5 V

40 hodin (z alkalických článků)

Záruka 36 měsíců

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.