Fantom pro spirální(kontinuální)/helikální a konvenční CT (Spiral/Helical CT) Nuclear Associates 76-409


Fantom pro spirální(kontinuální)/helikální a konvenční CT (Spiral/Helical CT) Nuclear Associates

Fantom Nuclear Associates pro spirální(kontinuální)/helikální a konvenční CT (Spiral/Helical CT)(výpočetní tomografie, počítačová tomografie,computed Tomography) 76-409 je určen pro lékaře, CT techniky a medicínské fyziky, kteří navrhují CT vyšetřovací protokoly pro abdominální, pánevní a mozkové CT. Tento fantom je výrobek americké firmy CIRS.

Charakteristika

Tento fantom uživateli umožňuje testovat různé nastavení vyšetřovacích protokolů a ověření toho, že budou odhaleny i struktury a poranění o nízkém kontrastu. Toto je jediný způsob, kterým se lze ujistit, že CT skener najde i malé tumory (nádory). Pomocí tohoto fantomu lze zjistit odhalitelnost kulovitých struktur a zranění o nízkém kontrastu při různém nastavení vyšetřovacích protokolů.

Použití

Fantom je navržen tak, aby umožňoval kompletní testování odhalení struktur a zranění o nízkém kontrastu, při různém nastavení skeneru a nebo rekonstrukčních parametrů obrazu. Jedná se o kolimaci, pitch, zorné pole rekonstrukce, rekonstrukční algoritmus, osu Z ( podélná osa pacienta), interpolátory, kVp, mA a dobu rotace. Fantom může být aplikován pro nastavení vyšetřovacích protokolů pro CT jater, sleziny, slinivky, ledvin, nadledvin a též pro odhalení struktur (nádorů) v mozku.

Vlastnosti

  • Simuluje kulovité struktury a poranění
  • Poskytuje absolutní hodnoty HU (Hounsfieldova jednotka) pro měkkou tkáň
  • Poskytuje HU diferenci ( nádory májí mírně nižší HU než pozadí)

Struktura fantomu

Fantom pro spirální CT (Spiral/Helical CT) (výpočetní tomografie, počítačová tomografie,computed Tomography) 76-409 je tkáňově ekvivalentní fantom, který se skládá z rotačního válce o průměru 18 cm a hodnotě 50 HU při 120 kVp. Uvnitř fantomu se nachází dutina o průměru 18 cm a hloubce 4 cm, do které může být vložen tkáňově ekvivalentní disk (obsahuje nízkokontrastní kulové struktury). Tento disk má hondotu CT pozadí 50 HU. Uvnitř disku jsou tři sady struktur, simulujících kulovité struktury a poranění. Jedna sada má hodnotu pozadí 5 HU, druhá sada10 HU a třetí sada20 HU. Každá sada obsahuje kulovité útvary následujících průměrů: 2.4, 3.2, 4.0,4.8, 6.3 a 9.5 mm. Tyto průměry byli vybráné tak, aby pokryly velikosti klinicky významných struktur a poranění. Disk může být, při testování axiálních skenerů, též umístěn na konec fantomu.

  • Fantom je určený pro všechny typy konvenčních a spirálních CT skenerů
  • Vhodný pro RTG paprsek od 80 do 140 kVp
  • Obsahuje kulovité útvary následujících průměrů: 2.4, 3.2, 4.0,4.8, 6.3 a 9.5 mm
  • Tří sady kulovitých útvarů o 5 HU, 10 HU a 20 HU

Specifikace

Specifikace

Průměry nizkokontrastních struktur 2.4, 3.2, 4.0, 4.8, 6.3 a 9.5 mm
Rozměry disku 18 cm Ø x 4 cm tlustý
Rozměry fantomu 20 cm dlouhý x 18 cm Ø
Hmotnost 5.4 kg

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.