Mini CT QC fantom Nuclear Associates 76-430


Mini CT QC fantom Nuclear Associates

Mini CT QC fantom Nuclear Associates 76-430 je všestranný fantom pro pravidelné kontroly všech hlavních parametrů CT (výpočetní tomografie, počítačová tomografie,computed Tomography) systémů a radiační dávky.

Složení fantomu

Desková část je vyrobena z 1 inch tlustého disku o průměru 6 palců z materiálu Lucite®. V disku je umístěno šest velkých děr pro zasunutí vložek pro vyhodnocení konzistence CT čísla (Hounsfieldovo čísla [HU]) a rozlišení obrazu. A čtyři malé díry pro vložení ionizačních komor. Pro ucpání malých děr jsou k dispozici vložky. K diskové části je připojen obdélníkový trámek z akrylu, obsahující tenký měděný drátek. Tato část fantomu je použitelná pro hodnocení vystředění laserového svazku, přesnosti tloušťky řezu, rozestup řezu (slice spacing), blízkost řezů (slice contiguity) a řízení skenu pro transverzální (longitudinální)sken (pilot scan to transverse (longitudinal) scan correspondence).

Vlastnosti

 • Lehký, přenosný, kompaktní
 • Ideální pro polní použití
 • Pro použití s každým CT systémem, měření radiační dávky a analýza všech významných funkcí CT skenerů

Měří a analyzuje

 • Laserové středění paprsku
 • Tloušťka tomografické vrstvy (řezu), rozestup a blízkost
 • Pohyb stolu
 • CT číslo a šum
 • Uniformita CT čísla
 • Relativní dávka záření
 • Kontrola obrazových monitorů a vybavení zpracovávajícího obraz
 • Průzkumnou a axiální shodu snímání
 • Rozlišení při vysokém kontrastu

 

Specifikace

Specifikace

Rozměry 6 inch Ø, 1 inch tloušťka, šest 1.125 inch průchozích otvorů, čtyři 0.50 inch průchozí otvory
Disk Je spojen se základnou dvěma odstranitelnými nylonovými šroubky.
Vložky Fantom je dodaný se sedmi vložkami pro 1.125 inch díry z: Plastic Water®, ekvivalentu kosti, polystyrénu, polykarbonátu, polyetylénu, nylonu a akrylu s vysoce kontrastním rozlišením.
Základna 11.94 inch L x 1.81 inch W x 0.69 inch tlustá, s měděným drátem 0.020 inch.
Hmotnost 1.36 kg

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.