Kapalinový manometr KIMO LU 100

Kapalinový U manometr vhodný pro měření komínového tahu

U manometr KIMO LU 100 je vzhledem ke svým rozměrům a rozsahu zvláště vhodný pro měření nízkých tlaků komínových tahů.

Jak změřit tah komína pomocí tahoměru?

Na jeden z tlakovch vstupůU manometru nasuneme gumovou trubičku (musí držet průměr) a na ní nasadíme kovovou trubičku. Druhý vstup manometru necháme volný. Trubičku zasuneme do komína na úrovni připojení topidla (nebo těsně pod ní). Vstup do komína je třeba pečlivě utěsnit tak, aby nedocházelo k přisávání na trubičku. Při měření tahu je nutné, aby se v komínu topilo a aby byl zahřátý na provozní teplotu (vznik podtlaku).Pokud používáte U manometru, tak pozorujete vychýlení hladin do nerovnováhy a na stupnici manometru čtete rozdíl vodního sloupce s tím, že 1 mmH2O odpovídápřibližně 10 Pa.

Za dobrý tah je běžně uvažována hodnota 10 až 20 Pa. Tah komína se může zhoršit zmenšením průmeru komína (zanedbáním údržby). Vysoký komín dává větší tah než nizký.Problémy s tahem mohou být způsobeny I větrem.

Vlastnosti

 • U tvar manometru pro měření pozitivního a negativního tlaku (nižší než atmosférický)
 • Přímé čtení výsledku na stupnici manometru
 • Možnost instalace na stěnu
 • Rozsahy měření: v tabulce specifikací
 • Různé typy kapalin

Charakteristika

 • Doporučená teplota při použití: +5 až 30°C
 • Přijatelná teplota při použití: -30 až 60°C
 • Maximální statický tlak: 6 barů
 • Tělo manometru: průhledné, 15 mm silné z materiálu Altuglas
 • Sloupec kapaliny: Ø 4mm
 • Rozměry: pro informace o rozměrech jednotlivých manometrů nás kontaktujte
 • Nulování: posunem stupnice, zajištění pomocí stavěcího šroubu
 • Připojení: Ø 5x8 mm polotuhá trubička nasazená naØ 6.2 nikl-mosaznou žebrovanou spojku (pro manometry používající AWS 10 nebo VOLT 1S kapalinu), nebo 1/8 W závit pro rtuťové manometry

 

 

Specifikace

Kapalina     LU 100              
AWS 10 Rozsahy měření mm H2O 50-0-50              
mbar 5-0-5              
ln WG 2-0-2              
Rozlišení : 1 mm H2O nebo 0.5 mbar nebo 0.05 In WG

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.