Ježíškovy vnoučata

Ježíškova vnoučata jsou od roku 2017 projektem Českého rozhlasu a od nedávna patří pod křídla jeho Nadačního fondu.

Ježíškova vnoučata plní přání seniorům, kteří přišli o zájem vlastní rodiny, nebo ji už nemají. Vedle hmotných darů a zážitků vznikají tak v čase Vánoc nezřídka kdy i nové “rodiny”. Vámi darované peníze pomáhají nakupovat drahé dárky, na které jednotlivci nestačí. Mění k lepšímu život seniorů po fyzické i psychické stránce. Vrací jim důvod těšit se na další den.

2021

Paní Dana, které jsme udělali radost se zahradní houpačkou.

Vánoce 2020

Domov pro seniory v Perninku, p.o. 

Jako dárek jsme pořídili Vysekávací stoj pro jejich kreativní tvorbu a trávení volného času 😊.

Něco z historie

Ježíškova vnoučata samotná vznikla tak trochu jako v naivním americkém filmu – v roce 2016 na dvorku jihlavského Českého rozhlasu, kde se tamní redaktorka Olga Štrejbarová, po návratu z natáčení v domově důchodců, rozhodla přinést do těchto zařízení více radosti a života. Doslova na koleni se pustila chvíli před Vánoci do práce a během prvního ročníku se za pomoci kamarádů, dobrovolníků a dárců podařilo splnit skrze facebookovou skupinu Ježíškova vnoučata zhruba šest stovek přání babiček a dědečků v domovech na Vysočině, Brně nebo Lysé nad Labem. Zkrátka napsala e-mail do domovů s nabídkou, že chce jejich klientům splnit přání a potřebuje pomoc v podobě seznamů "pro Ježíška". Sama nevěděla, jestli to dokáže. Věřila v dobrá srdce lidí. A povedlo se. První seznam přání vyvěšený na facebooku pocházel z třebíčského domova. Lidé si dvacítku přání rozebrali do dvou hodin. Další pak už do pěti minut. A pak...pak už volali po dalším seznamu přání k plnění. Bylo jasné, že Ježíškova vnoučata mají šanci na život.

Tento projekt jsme se rozhodli podporovat, protože tuhle oblast vnímáme jako nesmírně důležitou. Více o tomto skvělém projektu najdete na jejich webu: https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/

Zdroj: https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/p/o-projektu