Jak si vybrat kalibrační lázeň

Kalibrační lázeň je ideálním zdrojem teploty pro teplotní kalibraci. Každý rok Fluke Calibration prodává více lázní pro kalibraci teploty, než jakýkoli jiný výrobce na světě.

Metrologům odjakživa velmi záleží na výkonu přístroje. Té však nelze jednoduše dosáhnout přijetím agresivních obchodníck praktik. Přístroje musí poskytovat měřitelný rozdíl.

Jedním rozdílem je, že lázně, které prodává Fluke Calibration, jsou navrženy speciálně pro metrologii. Nejsou to jen upravená zařízení pro biologické či chemické laboratoře, a to je ten důvod, proč jejich výkon splňuje požadavky kalibračních laboratoři.

Na těchto lázních není nic tajemného ani magického. Neočekáváme, že jim budete bezvýhradně věřit. Naopak - chceme, abyste byli skeptičtí, a my Vám mohli dokázat, jak jsou dobré. Řekneme vám, jak jsou kalibrační lázně od Fluke vyrobeny a proč jsou lepší než jakékoliv jiné lázně na světě.

Řadiče

Prvním krokem při vyhodnocování lázně je podívat se na její regulátory teploty. Fluke navrhnul vlastní proprietární technologii řízení zaručující stabilitu ± 0,0001 ° C, s funkcemi, které Vám umožní pracovat rychleji. Tento hybridní analogový a mikroprocesorový design je jedinečný. Žádaná hodnota rozlišení je 0,01 ° C (0.002 ° C u některých modelů) a"Super-Tweak" režim rozlišení posouvá řadiče displeje, takže si můžete nastavit hodnotu rozlišení lázně na páté desetinné místo. I když tepelný šum v lázni se měří na čtyři desetinná místa, "Super-Tweak" funkce se dostane ještě blíže k absolutní teplotě, než jakýkoli jiný regulátor. Pokud potřebujete vanu nastavit přesně na 25,000 ° C, s kalibrační lázní Fluke to zvládnete s menším úsilím, než u jakékoli jiné vany.

Osm z nejčastěji používaných nastavení hodnot teploty je uloženo pro rychlé stažení a rychlejší nastavení lázně.Teplotu lze snadno přepínat mezi stupni Celsia a Fahrenheita. Teploty Bezpečnostního výřezu jsou také nastaveny na LED displeji.

Lázně Fluke Calibration jsou vybaveny vysoce stabilním PRT nebo termistorem jako kontrolním čidlem. Jejich regulátor používá speciální techniku pro tlumení šumu, která umožňuje měřit velmi malé změny odporu potřebné pro tuto úroveň stability lázně. V tomto provedení se používají ac mosty ke snížení tepelných EMP. Vlastní, vysoce přesné, koeficienty rezistorů přispívají ke krátkodobé a dlouhodobé stabilitě nastavení teploty a pokročilé filtrační techniky vytlačují hluk linky spolu s EMI a RFI.

Proporcionální, integrující funkce řízení směruje energii do ohřevu koupele. Tovární nastavení eliminuje největší překmit a umožňuje koupeli dosáhnout maximální stabilitu během 10 až 15 minut po dosažení nastavené teploty.

Automatizace

Dalším problémem je automatizace koupele. Fluke Calibration nabízí řadu možností. Můžete si vybrat z rozhraní RS-232 nebo IEEE-488. RS-232 balení jsou dodávány se softwarovým rozhraním, takže můžete okamžitě začít kontrolovat Vaši koupel z PC bez znalosti programování.

Základní řada stolních lázní Fluke Calibration používá jednoduché funkce zapnutí / vypnutípro ovládání chladícího výkon. Nicméně vyšší výkonnostní koupele používají vytápěcí / chladicíí rovnovážný design, který je v průmyslu jedinečný. Ruční ventil nastavuje výkon chlazení, správně ho vyvážuje proti aktivní kontrole odporových ohřívačů. V balení koupelového rozhraní jsou zahrnuty automatické ventily, aby se tyto úpravy projeily automaticky ve Vašem PC.

Technologie tepelných portů

Hlavním faktorem výkonu koupelí Fluke Calibration je tepelná technologie. Někteří výrobci dávají oddělené vytápění a chlazení cívky přímo da vany nádrže. V tomto schématu je patrné, jak teplo vstoupí a vystoupí z vany na dvou různých fyzických lokalitách. Fluke Calibration zlepšuje jednotnost lázně a stabilitu snížením tepelné cesty ze dvou na jednu. Vodní chladič a ohřívač jsou vložené venku na vaně v nádržích z korozivzdorné oceli. Dno nádrže obsahuje teplotní port a umožňuje příjem a výdej teploty z jednoho místa. Ostatní úniky tepla jsou minimalizovány dobře navrženou izolacíkolem nádrže.

Míchání

Pro míchání tekutiny v lázni používá Fluke Calibration pečlivě vyvážený míchací mechanismus. Počet šroubů a roztečí lamel je upraven tak, aby důkladně promíchal médium lázně a odstranil horizontální i vertikální přechody. Nejsou tu použita cirkulační čerpadla, protože trubkový přívod a odvod konstrukce způsobí tepelné toky ve vaně, které vytvářejí zbytečné přechody. Míchací schéma a velikost a tvar tanků - to vše dohromady poskytuje skvělý výkon.

Použity jsou dva typy nerezových tanků. Některé z menších lázní používají hlubokotažné tanky a větší koupele nádrže vyrobené z tlusté nerezové oceli, která je vyrobena ze svařovaných trubek ve vlastní továrně Fluke, takže jejich kvalita je pečlivě kontrolována. Koupele Fluke Calibration mají větší otvory než jiné vany. To z nich dělá vynikající volbu pro výrobce senzorů a další, které prověří velký počet senzorů nebo speciálních sond neobvyklého tvaru a velikosti.

Údržba

Lázně Fluke Calibration se snadno udržují, protože naše motory vydrží déle a nejsou zde žádná čerpadla na pročištění nebo opravy. Nádrže se snadněji čistí, protože nemají vytápěcí a chladicí cívky. Nechceme, abyste utráceli peníze za náhradní díly. Nebudete potřebovat řemeny, těsnění, těsnicí vložky nebo jiné přitěžující doplňky.

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice