Tester elektrické bezpečnosti ESA 620


Tester elektrické bezpečnosti zdravotnických prostředků

Tester elektrické bezpečnosti ESA 620 je další generací přenosných testerů pro ověřování elektrické bezpečnosti pro oblast zdravotnictví.

Jeho vlastnosti plně vyhovují mezinárodním i národním standardům pro ověřování bezpečnosti ve zdravotnictví jako jsou:


ČSN EN IEC60601, ANSI/AAMI ES60601, ČSN EN IEC62353, VDE 751, ANSI/AAMI ES1:1993, NFPA-99,
AN/NZS 3551, ČSN EN 61010.

Přístroj prování všechna potřebná bezpečnostní měření včetně měření napájecího napětí, odporu ochranného vodiče, izolačního odporu, proudu spotřebiče, uzemnění, kostry zařízení a unikajících proudu na pacientské straně, ale i několik dalších měření, která jsou vyžadována normou EN 62353.

Je dodáván se standardní možností měřit 2vodičově ochranu zařízení a s volitelným příslušenstvím je možné měřit i 4vodičově. Dále je možné měřit spotřebu až do proudu 20 A.

ESA 620 je vybaven standardním USB interface pro připojení k PC a přenosu dat.
Při použití programu Ansur je možné provádět plně automatizované testování podle předem připravených postupů uložených v programu, vytvářet měřicí protokoly i kombinovat testy s dalšími přístroji Fluke Biomedical jako jsou testery defibrilátorů a další a provádět tak kompletní ověření zdravotnických prostředků.

Zde můžete vidět demonstraci přístroje ESA 620

 • Vyhovuje všem platným standardům
 • Tři testovací zátěže
 • Rozšířené pásmo měření unikajících proudů do 10,000 µA
 • Měření unikajících proudů pouze AC nebo DC a nebo současně True RMS
 • 100 % a 110 % napájecího napětí na přiložených částech (izolace kabelů) test
 • Testovací proud 200 mA a 25 A AC PE
 • Pět různých měření izolace
 • Filtr pracující s technologií DSP (digitální zpracování signálů)
 • Měření proudu zařízení do 20 A
 • Průběhy EKG a další
 • Vylepšené uživatelské rozhraní
 • Snadno použitelné připojení na měřené části (EKG)
 • Izolované svorky pro připojení částí zařízení
 • 2- nebo (volitelné) 4-vodičové měřené ochranného vodiče
 • Volitelně podpora programu Ansur (plug-in software modul)
 • Certifikace CE

Dokumenty ke stažení

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.

ESA 620 nový tester bezpečnosti

Tester elektrické bezpečnosti ESA 620 je další generací přenosných testerů pro ověřování elektrické bezpečnosti pro oblast medicíny. Jeho vlastnosti plně vyhovují mezinárodním i národním standardům pro ověřování bezpečnosti ve zdravotnictví jako jsou: IEC60601, ANSI/AAMI ES60601, IEC62353, VDE 751, ANSI/AAMI ES1:1993, NFPA-99, AN/NZS 3551, ČSN EN61010.

Testování elektrické bezpečnosti a funkcionality zdravotnických prostředků

Bezpečnostně technická kontrola zdravotnických prostředků se skládá ze zkoušky elektrické bezpečnosti a ze zkoušky funkcionality. Povinnost těchto zkoušek je dána zákonem ČSN EN 123/2000 Sb., respektive jeho novelizací, zákonem ČSN EN 130/2003 Sb. Renomovaný americký výrobce měřicí techniky, firma Fluke, přesněji řečeno její divize Fluke Biomedical, vyvíjí a vyrábí analyzátory a testery pro ověřování úplného portfolia zdravotnických prostředků, včetně zobrazovací diagnostické techniky. V tomto článku bych rád představil některé z nich.