Fantomy pro zkoušky diagnostických rentgenů Nuclear Associates řady 76-2


Zeslabovací fantomy pro zkoušky diagnostických rentgenů Nuclear Associates

Fantomy pro zkoušky diagnostických rentgenů Nuclear Associates řady 76-2 tvoří 4-typy zeslabovacích fantomů. Tyto akrylové (pryskyřičné) a hliníkové fantomy jsou pacienstky ekvivalentní.

Charakteristika

JCAHO (Joint commission on accreditation of health care organisations) požaduje, aby bylo měření rentgenové expozice provedeno pro všechny běžně užívané projekce. Pro poskytnutí těchto informací, při použití systémů automatického řízení expozice-expozičního automatu nebo při použití Automatické regulace jasu (ABC), musí být používány speciálně navržené fantomy. Mezi zdroj záření a AEC nebo ABC detektory musí být vložen zeslabovací materiál (zeslabovací fantom).

Protože tyto detektory jsou energeticky závislé, tak měření expozice lidské kůže vyžaduje použití pacientsky ekvivalentních zeslabovacích fantomů.

Použití

Pro kontrolu diagnostických rentgenů je doporučeno používat čtyři typy fantomů

Vlastnosti

  • Speciálně navržené fantomy pro měření expozice diagnostických rentgtenů
  • Pacienstky ekvivalentní akrylové (pryskyřičné) a hliníkové fantomy poskytují nutné zeslabení mezi zdrojem a AEC nebo ABC detektory
  • Splňuje požadavky JCAHO pro měření rentgenové expozice

76-211

Hrudní rentgenový fantom je složen ze čtyř průhledných pryskyřičných desek 25 cm x 25 cm x 2.54 cm a jedné desky 25 cm x 25 cm x 1 mm z vysoce čistého hliníku. Vymezovací vložky poskytnou 5.08 cm vzduchovou mezeru. Hmotnost 8 Kg.

76-212

Břišní/bederní páteře rentgenový fantom je složen z pěti 25 cm x 25 cm x 2.54 cm desek a z jedné 25 cm x 25 cm x 5.08 cm desky z průhledné pryskyřice. Za účelem poskytnutí dalšího zeslabení v regionu páteře je použit 7 cm x 25 cm x 4.5 mm pás z vysoce čistého hliníku.Hmotnost 17 Kg.

76-213

Rentgenový fantom lebky má stejné složení jako hrudní fantom, ale bez vzduchové mezery. Je složen ze čtyř 25 cm x 25cm x 2.54 cm a jedné 25 cm x 25 cm x 1 mm desky z průhledné pryskyřice a z jedné 25 cm x 25 cm x 2 mm desky z vysoce čistého hliníku a z centrální desky z 25 cm x 25 cm x 5.08 cm z průhledné pryskyřice. Hmotnost 12 Kg.

76-214

Končetinový rentgenový fantom je složen z jednoho 25cm x 25 cm x 1 mm kusu z vysoce čistého hliníku vloženého mezi dvě 25 cm x 25 cm x 2.54 cm desky z průhledné pryskyřice. Hmotnost 4,5 Kg.

76-215

Modulární sestava fantomů.Hmotnost 15,3 Kg. Obsahuje:

  • Pět 25 cm x 25 cm x 2.54 cm desek z pryskyřice
  • Jednu 25 cm x 25 cm x 5.08 cm desku z pryskyřice
  • Jednu 25 cm x 25 cm x 1 mm desku z hliníku
  • Jednu 25 cm x 25 cm x 2 mm desku z hliníku
  • Jednu 7 cm x 25 cm x 4.5 mmdesku z hliníku
  • Vymezovací vložky pro 5.08 cm vzduchovou mezeru

 

 

 

 

 

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.