Analyzátory výkonu a kvality energie

Analyzátory výkonu a kvality energie
 

Systémové analyzátory kvality elektrické energie pro průmyslová a energetická řešení

Co je Analyzátor výkonu (energie)?

Analyzátor výkonu je přesný měřicí přístroj, který měří spotřebu nebo generování energie (ve wattech) zařízení, obvodu nebo podsystému.

Moderní analyzátory výkonu jsou také schopny určit účiník, harmonické zkreslení, špičku, střední hodnotu a mnoho dalších parametrů signálu.

Výkonový analyzátor vzorkuje průběhy napětí a proudu, které vstupují nebo vystupují z testovaného zařízení (DUT), tento proces vzorkování obvykle probíhá každých 0,5 až 1us v závislosti na použitém modelu analyzátoru, některé modely s nižší specifikací mohou vzorkovat nízkou rychlostí jako je např.100ks / s. Po vzorkování jsou data zpracovávána specializovaným vysokorychlostním digitálním signálovým procesorem (který lze také implementovat do moderních FPGA) a vypočítají se různé odvozené parametry.Jedním důležitým rozdílem mezi osciloskopy či kartami pro sběr dat a analyzátory skutečného výkonu je to, že špičkový analyzátor výkonu (jako jsou například  Newtons4th řady PPA) jsou schopny zaznamenávat, ukládat, zpracovávat a mazat vzorky „za chodu“. To znamená, že ve vzorkovacím procesu nikdy není mezera, protože vyrovnávací paměť vzorkovací paměti je po zpracování vzorků neustále vyprazdňována. To není běžné, ale přesto naprosto nezbytné pro přesné měření výkonu.

Na trhu existuje mnoho řešení analyzátoru výkonu, které nabízejí různé stupně přesnosti, ale na horním konci metrologie můžete své možnosti zúžit pouze na několik výrobců.

Každý výrobce bude tvrdit, že jejich řešení je nejlepší z jednoho nebo druhého důvodu, v Newtons4th odkazují na tvrdá fakta a sledovatelná data, což našim zákazníkům dává jasné, stručné a užitečné metriky, aby se mohli rozhodnout.

Vyvinuli také různé aplikační režimy a sofistikované algoritmy měření výkonu, které jsou klíčem k dosažení přesných měření v dynamicky se měnícím prostředí.

Stojí za zmínku, že je mnohem snazší dosáhnout přesných měření v kalibračním prostředí pomocí sinusových referenčních průběhů, než je tomu například u zkreslené, dynamicky se měnícího motorové pohonu nebo aplikace pro měření výkonu LED.

S ohledem na to společnost N4L vyvinula spolu s Oxfordskou univerzitou ve Velké Británii  kalibrátor výkonu 2MHz akreditovaný dle ISO17025 založený na kalorimetrických principech, který využívá unikátní kapalné teplonosné médium umožňující rychlou kalibraci zkušebního zařízení.

Tento výzkum N4L poskytl špičkovou referenci výkonu až do 2MHz a zdůrazňuje filozofii navrhování produktů N4L, které fungují stejně dobře v reálných aplikacích jako na kalibračním zařízení. Průmyslová posedlost hlavními specifikacemi často vede k tomu, že konstruktéři přístrojů zanedbávají to, na čem opravdu záleží - přesná měření v reálném prostředí za přítomnosti zkreslených průběhú a širokopásmového výkonu. 

 

Filtr dle výrobce

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA4500

Vysoce přesný analyzátor kvality elektrického výkonu. Je předurčen k měření ztrát transformátoru, účinnosti PWM měničů, klidové spotřeby dle IEC62301/EN50564 a k mnoha dalším náročným aplikacím.

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA5500

Vysoce přesný analyzátor kvality výkonu poskytující nejvyšší rychlost.

Analyzátor kvality výkonu N4L PPA5500-TE Edice Transformer

Nejpřesnější analyzátor výkonu transformátoru na světě.

Analyzátor kvality výkonu N4L řady PPA1500

Analyzátor kvality sítě řady PPA1500 je vysoce výkonný kompaktní analyzátor kvality elektrické energie, který nabízí zajímavý poměr cena výkon.

Analyzátor kvality výkonu řady N4L PPA500

Kompaktní analyzátor kvality sítě řady PPA500 spojuje přesnost řady analyzátorů kvality s potřebou vysokého výkonu analýzy kvality energie za nízkou cenu. Je ideálním řešením pro aplikace vyžadující přesná měření ve výrobním a zkušebním prostředí. Nízká cena analyzátoru energie PPA500 představuje velkou příležitost pro systémové integrátory, hledající přesnou a spolehlivou analýzu.

Analyzátor harmonických FLUKE Norma 4000

Vysoce přesný třífázový harmonický analyzátor rušení a kvality elektrické energie

Analyzátor harmonických FLUKE Norma 5000

Fluke Norma 5000 vysoce přesný analyzátor harmonických - 6 fází

Analyzátor výkonu 1 ~ 6 fází N4L PPA3500

Vysoce výkonný 6-fázový analyzátor výkonu a kvality elektrické energie. Jediný analyzátor výkonu na trhu, určený speciálně pro využití na měničích pohonů.