Rozptylový fantom pro dva zářiče a určení mrtvé doby scintilační gamakamery

Mrtvý čas je časový interval, během které je čítač, který měří radiaci necitlivý k dalšímu záření. Při vyšších čítacích rychlostech mohou ztráty způsobené mrtvou dobou značně degradovat naměřený údaj. Pro vyšší přesnost je vyžadována matematická korekce mrtvé doby. Mrtvá doba scintilační kamery je funkcí radiačního rozptylu zdroje a jeho okolí. 76-840 rozptylový fantom pro dva zářiče simuluje in-vivo dopředný a zpětný rozptyl 99mTc. Toto je požadováno pro vnější měření mrtvé doby scintilační gamakamery. 76-840 rozptylový fantom pro dva zářiče vytváří spektrum, které je typické pro pozorování 99mTc v myokardu.

S použitím fantomu 76-840 lze mrtvou dobu gamakamery snadno změřit do 15 minut. Do fantomu se vloží dva 99mTc zářiče.Po měření se spočítá dávka zdrojů jednotlivě a poté kombinovaně. Mrtvou dobu lze určit pomocí kalkulačky s funkcí přirozeného logaritmu.

Vlastnosti rozptylový fantom pro dva zářiče 76-840

  • Fantom pro měření mrtvé doby
  • Simuluje in-vivo rozptyl, který je potřeba pro měření mrtvé doby gamakamery

Specifikace rozptylového fantomu pro dva zářiče 76-840

  • Materiál: akryl
  • Rozměry: 15 x 20 x 20 cm
  • Rozměry otvorů: 1.7 cm Ø x 12 cm hluboké. Tyto otvory slouží jako držák pro radioaktivní zářiče
  • Hmotnost: 7 Kg

 

Dotaz na další podrobnosti


Zvolte adresáta Vašeho dotazu


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku, který obdržíte na vámi uvedený email, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na
www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.