Přístroj pro ověření kvality přenosových parametrů strukturované kabeláže (metalické sítě)

Signaltek je reportovací systém pro stahování a zobrazování výsledků. Jedná se o cenově dostupný tester na metalické sítě. Tento přístroj dokáže testovat vhodnost kabeláže pro přenos Gigabit Ethernetu dle IEEE 802.3ab. Tester je schopný proměřit jakoukoli síť. Signaltek podporuje IP (Internet protokol) a je schopen zpracovat test s IP zařízeními na síti.

Další vlastnosti testeru

 • Ověření kvality přenosových parametrů strukturované kabeláže.
 • Test chybovosti (BERT) pro VoIP, video a datové aplikace. Test může probíhat i po několik hodin (ověření rušení pouze v určitém čase).
 • Zjistí zapojení (wiremap) twisted-pair spojů UTP/STP, koaxiálních a telefoních spojů včetně indikace chyby split-pair, přerušení vodičů a zkratů.
 • Zjistí typ zařízení připojeného na měřený kabel/zásuvku (Ethernet, ISDN, telefon a Token-Ring) i s rychlostí (Ethernet, Fast Ethernet).
 • PING pro ověření TCP/IP konektivity v lokální síti.
 • Umožňuje tisk reportů přes USB port, dále umožňuje ukládání reportů ve formátu HTML.
 • Flash Link LED pro lokalizaci připojeného Ethernetu.
 • Tone generátor pro lokalizaci vodičů v neoznačené kabeláži.
 • Měření délky a lokalizace poruch.
 • Zjišťování statických a dynamických IP konfigurací.
 • Možnost hromadných IP cílů - potvrzení činnosti více zařízení najednou.

Ověření kvality přenosových parametrů strukturované kabeláže

Přístroj nelze použít pro certifikaci. Měří reálným signálem a díky tomu ověří skutečnou funkčnost kabelového spoje.

Zapojení kabelů (Wiremap), délka spoje

Zapojení kabelu je zobrazeno na displeji a pomocí ikon PASS/FAIL je indikováno zapojení (chybné/dobré). Přístroj též indikuje přerušení a zkraty na vodičích a též chybu split-pair (prohozené vodiče mezi páry).

BERT

Ověření maximální přenosové rychlosti kabeláže měřením chybovosti přenosu digitálního signálu (100Mbit/s nebo 1Gbit/s).

Identifikace připojeného zařízení

Když je připojené zařízení aktivní, tak tester zobrazí jeho typ (Ethernet, ISDN, telefon nebo Token-Ring) a též jeho rychlost (10 nebo 100Mbit).

PING

Ověření TCP/IP konektivity a funkčnosti DHCP serveru. IP adresa testeru se nastaví automaticky z DHCP serveru nebo ručně. PING je možné vyslat na bránu sítě, DNS server nebo jakoukoliv jinou IP adresu v síti. Přístroj samočině přepíná zapojení aktivních párů mezi MDI (jako síťová karta) a MDI-X (Hub/Switch) pro správné připojení k síti.

Flash Link LED

Pro lokalizaci připojeného portu aktivního prvku sítě (Ethernet Hub/Switch) přístroj vytváří přerušovaný Ethernet signál a ten způsobí blikání LINK indikátoru  portu aktivního prvku. Přístroj samočině přepíná zapojení aktivních párů mezi MDI (jako síťová karta) a MDI-X (Hub/Switch) pro správné připojení k síti.

Dodávka obsahuje

 • Místní a vzdálenou jednotku (koncový handset).
 • AA baterie 8 ks
 • Černý nylonový kufřík
 • USB kabel
 • 12" (30.5cm) RJ11stříbrný kabel 2ks
 • 24" (61cm) RJ45-na-F patchkord 2ks
 • 12" (30.5cm) RJ45 stíněný patchkord 2 ks
 • 12" (30.5cm) RJ45 s krokodýlkem 2 ks

 

 

 

 

Specifikace

Typy kabelů

Hlasový telefoní kabel USOC/RJ11/RJ12
Datový kabel (STP/UTP) RJ45 pro CAT 3/5e/6/6a/7
Koaxiální kabel Redukce RJ45-na-F patchkord, série 58, 59, 6 kabelů (75 ohm)

Měření délky kabelů

Dle normy IEEE 802.3

Životnost baterií

Standby režim 90 dní
Testování kabelů 30 hodin
Nepřetržité monitorování sítě 4 hodiny

Paměť

20 000 měření a podporuje USB paměti, není zapotřebí speciální software. Výsledky zobrazí jakýkoliv web prohlížeč. Komunikace přes USB port.

Rozměry

Místní jednotka 20.1cm × 9.1cm × 3.8cm - 354g
Vzdálená jednotka 17.3cm × 8.9cm × 3.8cm - 255g

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.