SecuriTEST Pro - tester pro CCTV. Multifunkční přístroj pro oblast údržby a instalace dohledových a bezpečnostních kamerových systémů CCTV, jenž nese označení SecuriTEST Pro od americké společnosti Ideal Industries.

Přístroj SecuriTEST Pro je ruční testovací a měřicí přístroj vybavený množstvím funkcí určených k ověřování vlastnostní a nastavování kamerových systémů CCTV.

SecuriTEST Pro - tester pro CCTV

Přístroj SecuriTEST Pro je ruční testovací a měřicí přístroj vybavený množstvím funkcí určených k ověřování vlastností a nastavování kamerových systémů CCTV.

Obsahuje funkce vhodné k testování kvality obrazu, řídicích operací PTZ, analýzu různých protokolů PTZ, generování měřicích rastrů videosignálu, testuje kabely a obsahuje plnohodnotný multimetr. Je vybaven barevným displejem LCD a všechny jeho funkce lze jednoduše ovládat tlačítky na předním panelu.

Část přístroje, určená k testování videosignálu, zobrazuje signál z kamery CCTV a je určena k nastavování a opravám kamer. Kromě měření úrovně jasové a barevné složky přístroj bargrafem indikuje úroveň zvukového signálu; zvuk lze i odposlouchávat ze zabudovaného reproduktoru. Vedle možnosti zobrazení signálu přístroj videosignál i generuje. Umožňuje vysílat barevné pruhy a barevné obrazovky (červená, modrá a zelená). Lze tedy snadno nastavit a konfigurovat monitory a kamery vysláním kvalitního videosignálu po kabelovém vedení. Přístroj podporuje signály norem PAL a NTSC.

Část multimetru měří odpor do 40 MΩ, napětí a proud AC i DC v rozsahu napětí do 400 V, s nejmenším rozsahem 400 mV a rozlišením 100 μV, u proudu do 10 A s nejmenším rozsahem 4 mA a citlivostí 0,2 μA. Dále je vybaven funkcí testu spojitosti se zvukovou signalizací s rychlou reakcí.

Část přístroje SecuriTEST pro testování ovládání kamer umožňuje pohybovat kamerami a provádět ostření a další funkce přímo z klávesnice přístroje. Podporuje různé protokoly, jako je RS-485 a RS-422. Tester kabelů UTP zabudovaný v přístroji testuje nestíněné kabely na spojitost, přerušení, zkraty nebo chybějící spoj. Jednotlivé funkce lze snadno volit výběrem z menu.

V režimu testu videosignálu přístroj zobrazuje připojený signál. Na rozdíl od většiny monitorů není vybaven vstupním zesilovačem. To znamená, že problémy s kvalitou signálu na kabelech a konektorech se projeví na kvalitě zobrazení a je tak okamžitě možné snadno rozpoznat případný problém. Zapojení je zřejmé z obr. 3 v příloze.

Při měření vlastností kabelů SecuriTEST Pro zobrazuje výsledky graficky. Například na obr. 4 je kontrola kabelu se zkraty na některých párech vodičů.
Co se týče testu PTZ, lze jednoduše pomocí kurzorových šipek na přístroji ovládat ostření i pohyb kamery a tak ověřit jeho funkčnost. Přístroj podporuje několik protokolů, jako je např. PELCO-D, WONWOO a další.

Multimetr poskytuje všechny očekávané měřicí funkce. V přístroji SecuriTEST Pro uživatel nalezne malý, lehký a kompaktní přístroj obsahující vše potřebné pro instalaci, nastavení i opravy průmyslových a bezpečnostních kamerových systémů. Vzhledem k jeho ceně a schopnostem je to vynikající pomocník pro všechny pracovníky v CCTV.

Další podrobnosti, popř. předvedení, lze vyžádat u zástupce firmy Ideal Industries, společnosti Blue Panther, s. r. o. - Ing. Jaroslav Smetana, Blue Panther, s. r. o.

Celý článek v pdf si můžete přečíst v příloze.