Aktuality a novinky O nás Kontakt
Společnost Fluke představuje novou funkci, která je součástí online nástroje pro vytváření zpráv Fluke Online LeakQ™.

Kromě stávající odhadované míry úniků (objem) a nákladů (měna) nyní přidáváme odhadované emise CO2 (hmotnost) pro každého jednotlivce a celkový počet identifikovaných úniků. Tato nová funkce pomáhá našim zákazníkům kvantifikovat dopad jejich programu detekce a oprav netěsností na emise CO2.

 

Vzhledem k tomu, že vytváření stlačeného vzduchu je energeticky náročný proces, úniky stlačeného vzduchu jsou často důležitým faktorem energetické účinnosti. Podíl elektřiny, který je spojený s „únikem vzduchu“ a používaný kompresorem ke stlačení plynu, by měl být vnímán jako energetická ztráta.

Schopností kvantifikovat environmentální a finanční hodnotu úniků stlačeného vzduchu pomáháme společnostem výrazně snížit jejich spotřebu energieuhlíkovou stopu, což přispívá k čistšímu vzduchu, vodě a potravinám pro naši generaci i ty budoucí.

Odhadované emise CO2 jsou založeny na (podle koncového uživatele) poskytnutých provozních proměnných a oficiálních zprávách úřadu Green House Gas (GHG) týkajících se části spotřeby elektrické energie jednotlivých odhadovaných objemů úniků.

Odhad emisí CO2 je v současné době k dispozici pro Spojené státy, Evropu , Austrálii a Čínu a brzy se rozšíří do nových regionů. Druhá možnost je manuálně zadat emisní faktor (Emise CO2 v kg na kWh) Vaší společnosti. 

 

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Jaroslav Smetana
Telefon: +420 241 762 724
Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice