Měření účinnosti jednofázových AC-DC zdrojů analyzátorem výkonu PPA1520 od Newtons4th

Ve světle poptávky průmyslu po měření účinnosti jednofázových AC-DC síťových napájecích zdrojů, firma Newtons4th vydala nový firmware, který podporuje tuto aplikaci.

Analyzátor výkonu PPA1530

Přístroj je konfigurován tak, že vstup PH1 sleduje příkon z napájecí sítě (např. 230V @ 50Hz) a PH2 sleduje DC výstup (např. 12V). V přístroji jsou pak provedeny výpočty pro zobrazení účinnosti mezi PH2/PH1, např. celkové účinnosti napájecího zdroje. Tato pak může být přenesena do software pro záznam dat (datalogger).

Tento článek vás provede procesem nastavení a ukáže, jak je nastavení a přesné měření pomocí analyzátoru výkonu PPA1520 jednoduché.

Nastavení analyzátoru výkonu

Nejprve ověříme revizi firmware přístroje, abychom se ujistili, že je připraven pro měření níže uvedeným postupem.

Stiskneme Tlačítko SYS pak Tlačítko vlevo

Tím se dostaneme na následující informační obrazovku:

Obrazovka informací o systému analyzátoru výkonu PPA1520

Vidíme zde „main release“ 2.16 a „FPGA release“ 2.06. Tato úroveň firmware obsahuje funkce potřebné pro měření účinnosti na jednofázových AC-DC napájecích zdrojích. Máte-li starší revizi firmware, navštivte prosím sekci „support“ na webových stránkách společnosti Newtons4th, kde jsou zdarma k dispozici soubory pro upgrade firmware.

Nyní stisknemeTlačítko ACQU

Zde je třeba nastavit následující:

„Wiring: 2 Phase 2 Wattmeter“

Obrazovka nastavení měření analyzátoru výkonu PPA1520

Nyní stisknemeTlačítko MODE

Zde je třeba nastavit následující:

„Penultimate Line: Efficiency“

Obrazovka nastavení režimu analyzátoru výkonu PPA1520

„Efficiency: Phase 2 / Phase 1“ (např. DC výstup na Phase 2 / AC síť na Phase 1)

Obrazovka nastavení režimu analyzátoru výkonu - další krok

Přístroj je nyní nastaven k měření účinnosti na napájecím zdroji. Na dalším obrázku byl přístroj připojen ke zdroji 5V, 50W DC. Tento zdroj byl zatížen pouze výkonem 3,2 Wattu, což je mimo provozní parametry tohoto zdroje. To vedlo k účinnosti okolo 40%, což svědčí o potřebě správného výběru napájecího zdroje, odpovídajícího zátěži, jelikož účinnost 40% je pro zákazníka nepřijatelná.

Obrazovka naměřených hodnot analyzátoru výkonu PPA1520

 

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.

Kontaktuje nás

Bohumil Vítovec
Telefon: +420 604 273 701

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice

Ing. Jaroslav Smetana
Telefon: +420 241 762 724