Fluke Ti30 – výkonná ruční termovize pro průmysl

Termovizní ruční kamera Ti30,kterou uvádí na trh oficiální zástupce značky
Fluke, společnost Blue Panther instruments,je určena pro všechny pracovníky údržby jak v oblasti průmyslových energetických systémů,motorů a strojů, tak i ve stavebnictví a mnoha dalších odvětvích průmyslu.

 

Nová termovizní ruční kamera Ti30 ,
kterou uvádí na trh oficiální zástupce značky Fluke, společnost Blue Panther instruments, je určena pro všechny pracovníky údržby jak v oblasti průmyslových energetických systémů, motorů a strojů, tak i ve stavebnictví a mnoha dalších odvětvích průmyslu. Kamera Fluke Ti30 je konstrukčně řešena jako „pistole" s velmi příjemným a snadným ovládáním.

Fti30_06a_246p

Je vyrobena z rázuvzdorného plastu a je velmi lehká. Její hmotnost včetně akumulátorových baterií je pouhý 1 kg. Kamera má alternativní napájení buď ze zmíněných baterií, nebo v případě potřeby z klasických tzv. tužkových baterií. Přístroj je dodáván s podstavcem, jejž lze využívat k odkládání přístroje, ale i jako nabíječku a místo pro připojení univerzálního rozhranní USB, pomocí kterého lze s kamerou komunikovat.
Při napájení z akumulátorových baterií, kterými je kamera Fluke Ti30 standardně vybavena, může přístroj v režimu snímání pracovat až pět hodin. Teplotní rozsah je od -10 do 250 °C. Teplotní pole je zobrazováno na velkém barevném displeji a převáděno do nastavitelné barevné škály. Na displeji lze zobrazit mnoho dalších údajů o měřeném místě nebo bodu měření. Konstrukce kamery, její vlastnosti a dodávané příslušenství ji předurčují pro použití při inspekcích,
kontrolách a v systémech prevence poruch. Dodávané programové vybavení pro počítač umožňuje nejen archivaci naměřených výsledků, ale nabízí i možnost jejich dalšího zpracování a úprav, včetně přípravy referenčních snímků s popisem místa a situace měření. Při opakovaných inspekcích lze tyto snímky (i s programově vytvořenými popisky) snadno načíst zpět do kamery a porovnat je s aktuálním stavem. Ovládání je velmi jednoduché - stačí zaměřit na požadované místo, zaostřit a snímat - o vše ostatní se postará kamera sama. Její využití v údržbových preventivních programech je velmi efektivní. Lze ji snadno použít v delegovaných programech, kdy vedoucí technik připraví měření, pomocí programu nastaví kameru a referenční snímky a vlastní měření svěří běžnému pracovníkovi, který se již nemusí starat o nastavování měření, a po ukončení měření pouze předá kameru s nahranými snímky. Kamera je konstruována pro denní použití s možností uložit až 100 snímků.
Kamera Fluke Ti30 je dodávána v měkké brašně a pevném, odolném kufru, včetně veškerého veškerého příslušenství, kam patří i počítačový software InsideIR .

Fluke Ti30 - sada

Součástí dodávky (zahrnuto v ceně) je také školení uživatele.
Vzhledem ke svým vlastnostem a ceně je Fluke Ti30 vhodným přístrojem pro systém prevence v údržbě většiny průmyslových závodů.
Další podrobnosti o přístroji Fluke Ti30 mohou zájemci získat přímo u zástupce značky Fluke pro Českou republiku, společnosti Blue Panther instruments.

Autor: Ing. Jaroslav Smetana

Publikováno: časopis Elektro ročník: 2005 číslo: 8-9 strana: 2

Verze v PDF: Fluke Ti30 – výkonná ruční termovize pro průmysl

Elektronická verze: https://www.odbornecasopisy.cz

Fotografie