Aktuálity a novinky O nás Kontakt

Fantom pro nukleární medicínu. Fantom typu Jasczak pro testování zobrazovacích vlastností tomografických (scintilačních) kamer SPECT/PET.

Systémy PET /SPECT (pozitronová emisní tomografie/ jednofotonová emisní tomografie) vyžadují periodickou kontrolu svých vlastností. 76-823 PET/SPECT je modulární fantom typu Jasczak , který je navržen pro tyto účely. Tento fantom umožňuje posouzení těchto vlastností gamakamer: rozlišení (polohové rozlišovací schopnosti), linearity a tomografické homogenity (homogenity zobrazení).

Všechny částiPET /SPECT fantomu lze vložit do volitelné nádoby (válce) z plexiskla (akrylu), který se naplní roztokem 99mTc.

Dále lze dokoupit sadu tří "vložek", která obsahuje dvě vložky pro posouzení rozlišení (první se strukturami, které simulují studené léze na horkém pozadí a druhá, která simuluje horké léze na studeném pozadí). Třetí vložka slouží pro posouzení linearity a homogenity zobrazení. Viditelnost lézí může být různá v závislosti na koncentraci radioizotopu v roztoku.

Vlastnosti fantomu 76-823 PET/SPECT

  • Fantom pro testování vlastností PET a SPECT systémů
  • Posoudí rozlišení, linearitu a homogenitu zobrazení
  • Simuluje "horké" a "studené" léze

Specifikace

Jednotlivé části fantomu

Nádrž na roztok 99mTc Je vyrobena z akrylu (plexiskla). Její rozměry jsou 8.5 inch OD x 8 inch ID x 12 inch dlouhá. Do této nádržky s roztokem se vkládají "vložky" simulující léze.
"Studené" léze "Vložka" 7.88 inch OD x 3 inch silná. Obsahuje sedm plastických tyčinek,každá je o 25% větší než předchozí tyčinka. Průměry tyčinek jsou: 5.9, 7.3, 9.2, 11.4, 14.3, 17.9 a 22.3 mm. Vložka též obsahuje plastové kuličky o stejném průměru, tyto kuličky jsou připevněny ke kovovým tyčinkám. Různé rozměry tyčinek a kuliček umožňují kvantitativní měření rozlišení.
Linearita/homogenita "Vložka" 7.88 inch OD x 2 inch silná. Tato vložka obsahuje zkříženou mřížku (soustavu olověných absorbčních proužků),která je vložena do akrylové matrice. Scan by měl ukázat tyto proužky s nulovým zakřivením a jednotnou intenzitou.
"Horké" léze "Vložka" 7.88 inch OD x 2.5 inch silná. Obsahuje osm párů děr,které jsou vyvrtány do pevného akrylového bloku. průměry děr jsou 4.7,5.9, 7.3, 9.2, 11.4, 14.3, 17.9 a 22.3 mm. Každý pár děr je o 25% větší než předchozí pár. Akrylový blok tvoří studené pole a roztokem naplněné díry tvoří horké léze.
Hmotnost 6.8 kg

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice