Fantom pro ověření vlastností CT simulátorů a léčebných plánovacích systémů 76-417


Fantom pro ověření vlastností CT simulátorů a léčebných plánovacích systémů

CT simulátor je zařízení, které se skládá z rychlého CT skenovacího zařízení (často spirálového skeneru), virtuálního simulátoru (soubor počítačového programu), laserového zaměřovacího zařízení pro označení izocentra. Proto metoda pro kontrolu jakosti procedůry musí zahrnovat kontrolu jakosti každé části tohoto procesu. Kontrolována by měla být přesnost pohybu stolu a laseru (měla by být v toleranci 1 mm).

Kontrola kvality virtuálního simulátoru je velice komplikovanou záležitostí kvůli povaze softwaru. Geometrické plánování je podstatou CT simulace, periodická kontrola jakosti je základem pro udržení optimální kvality zobrazení a pro optimální péči o pacienta.

Vlastnosti fantomu pro ověřování CT simulátorů 76-417

  • Je určen pro kontrolu kvality CT simulátorů a léčebných plánovacích systémů schopných tvořit digitálně rekonstruovaný radiogram
  • Je vhodný pro použití se spirálními CT skenovacími systémy a mohou být též použity s konvenčními skenery
  • Zjednoduší kontrolu jakosti a tím práci radiologického fyzika a radiologického onkologického fyzika
  • Ověří přesnost digitálně rekonstruovaného radiogramu (DRR) a rekonstrukci 3D léčebných plánovacích systémů

digitálně rekonstruované radiogramy vytvořené komerčními CT simulátory lze zhodnotit pomocí tohoto fantomu, který je složen z 15 cm polystyrénové kychle o vysoké hustotě. Polystyrén byl zvolen kvůli podobě s elektrony a kvůli fyzikální hustotě blízké vodě. Jeho rozměry byli zvoleny joko kompromis přenosného fantomu a fantomu, který napodobuje typickou anatomii. Fantom nejblíže napodobuje hlavu, krk a mozek. Fantom obsahuje 4 testovací šablony, které jsou vyryté do tří ze šesti stran krychle. Čtyři šablony jsou navrženy tak, aby změřily kontrast při nízkém a vysokém rozlišení, modulační přenosovou funkci, odchylku paprsku od linearity a prostorovou linearitu digitálně rekonstruovaného obrazu.

Různé 3D plánovací léčebné systémy též generují digitálně rekonstruované radiogramy (DDR). Tento všestranný fantom poskytuje základní nástroj pro kontrolu jakosti geometrie 3D léčebných plánovacích systémů a zobrazovacích systémů pro CT simulaci.

Specifikace fantomu pro ověřování CT simulátorů 76-417

  • Materiál: akryl
  • Rozměry: 15 cm x 15 cm
  • Hmotnost: 4.19 kg

 

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vyplněním formuláře a potvrzením linku v emailu, který obdržíte na výše vámi uvedenou emailovou adresu, dáváte souhlas se zpracováním vámi uvedených údajů a jejich použitím společností Blue Panther, s.r.o. za účelem budování obchodního vztahu s vámi. Uvedené údaje jsou zabezpečeny, nebudou zveřejněny ani předávány třetím stranám. S osobními údaji bude nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady(EU) 2016/679 (GDPR).

Rádi bychom zůstali v kontaktu s vámi a zasílali vám pozvánky na semináře, odborná školení, newslettery, které vás informují o aktuálním dění v oboru, přinášejí informace o produktech, speciálních nabídkách nebo nabízejí konkrétní rady a postupy. Registrací nám dáváte souhlas se zasíláním této marketingové komunikace. Váš souhlas se zpracováním vašich údajů nebo zasíláním marketingové komunikace můžete kdykoliv odvolat zasláním vašeho požadavku na email info@blue-panther.cz. Také máte právo na stejném emailu pořádat o výmaz vašich údajů.

Více informací o zpracování vašich údajů naleznete na www.blue-panther.cz/ochrana-osobnich-udaju.