Pomůcka ověřování schod 37-001 TEL-ALIGN

Tato pomůcka ověří shodu světelného a radiačního pole, zkontroluje odchylku izocentra a optický výstupní zaměřovač (optical back pointer ) pokud je gantra otočena o +/- 90°.

Přesnost začíná středěním (zarovnáním) svazku. Je nemožné ozařovat dle pečlivě vypočítaného ozařovacího plánu pokud není ověřena přesná pozice svazku. Pomůcka 37-001 TEL-ALIGN ověří shodu světelného a radiačního pole, zkontroluje odchylku izocentra a optický výstupní zaměřovač (optical back pointer ) pokud je gantra otočena o +/- 90°.

Aplikace 37-001 TEL-ALIGN

Tato pomůcka se skládá z obdélníkové plastové základny s odstranitelnou vertikální stupnicí. Na povrchu základny jsou umístěny olověné markery, které tvoří čtverec ( 10 x 10 cm) pro vizualizaci na filmu. V centru tohoto čtverce je umístěn nitkový kříž. Velikost pole přístroje je třeba nastavit na 10 x 10 cm a výšku stolu na takovou hodnotu, aby byl povrch základny pomůcky ve vzdálennosti izocentra. Rotační úhel kolimátoru nastavte na 0°. Při řádném umístění by se měli okraje světelného pozadí shodovats označeným čtvercem na pomůcce. Centrum pole by mělo protínat střed nitkového kříže a okraje světelného pole (side lights ) by měli souhlasit s odpovídajícími nitkovými kříži na okrajích základny. Vertikální stupnice je umístěna na základnu z důvodu kontroly optického dálkoměru (optical distance indicator). Pod základnu může být umístěn film pro kontrolu souhlasu světelného a radiačního pole. Po rotaci gantry o +/- 90° je také kontrolován optický výstupní zaměřovač (optical back pointer ). Pomocí této pomůcky lze snadno a rřychle zkontrolovat, jestli je potřeba geometrické úpravy ozařovacího přístroje.

 

Specifikace

Rozměry základny 14 cm x 18 cm x 2 cm
Hmotnost  0.91 kg

Dotaz na další podrobnosti

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

*Vaše údaje zpracováváme na základě oprávněného zájmu, dle našich zásad o ochraně osobních údajů.

Váš dotaz bude odeslán naším specialistům. Brzo se Vám ozveme.

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182 - pracoviště České Budějovice