vPomůcka pro zajištění jakosti u diagnostických monitorů 18-116 VeriLUM


Pomůcka pro zajištění jakosti u diagnostických monitorů

18-116 VeriLUM je pomůcka pro zajištění jakosti u diagnostických monitorů. Jedná se o snadný a účinný prostředek pro posouzení toho, jestli je monitor v pořádku a nebo zda je nutné jeho nastavení, oprava či vyřazení z provozu. VeriLUM je vhodný pro přejímací zkoušky diagnostických monitorů.

Vlastnosti 18-116 VeriLUM

  • Pomocí této pomůcky lze kontrolovat rozlišení stupňů šedi a jednotlivé odstíny barev
  • Je použitelný při přejímací zkoušce
  • Ověřování jasových charakteristik dle normy DICOM part 14 ( stupnice šedi)
  • Pracuje pod operačním systémem Microsoft® Windows®
  • Pomůcka se skládá z detektoru a softwaru

Rychlá vizuální kontrola

Na každém diagnostickém monitoru je zobrazen SMPTE zkušební obrazec ( časový kód). Kontroluje se zda je rozsah stupnice šedi a její homogenita adekvátní a jestli všechny monitory na pracovišti mají na první pohled stejné zobrazení.

Rychlé měření

Pomocí pomůcky VeriLUM rychle získáte soubor naměřených údajů o jasu displeje a sleduje se zachování kvality zobrazení v průběhu času. (získané hodnoty se porovnávají s referenčními hodnotami, které byly zjištěny při výchozím testu). Toto měření trvá maximálně 30 sekund na každém monitoru. Lze vytisknout diagram s naměřenými údaji v průběhu času.

Gama korekce

VeriLUM lze použít pro nastavení gama korekce v souladu s DICOM Part 14 odstíny šedia nebo lze model odezvy jasu vytvořit i uživatelsky. VeriLUM má v paměti korekce na tyto odstíny šedi: BARCO/Metheus, DOME,Image Systems, Matrox a RealVision. Kompatibilní operační systémy jsou Microsoft Windows 98, 2000, XP®, ME®, NT® nebo Vista.

Flexibilita při instalování

VeriLUMsoftware může být nainstalován na tolik počítačů (pracovních stanic), na kolik potřebujete (stačí jedna licence). Software nainstalujte na ty pracovní stanice, u jejihž monitorů chcete provádět měření a poté pouze přepojujte sondu. Sonda je použitelná jak na LCD, tak na CRT monitorech. K pracovní stanici se připojí pomocí RS232 nebo USB.

 

 

Specifikace

Minimální požadavky na PC Videokarta 1024 x 768 pixelů s minuálně 256 barvami nebo videokartou se stupnicí šedi
Klaibrace V laboratořích NIST
Přesnost jasu ± 2 %
Opakovatelnost jasu ± 1 %
Rozsah jasu 0.05 cd/m2 až 1000 cd/m2
Hmotnost 0,45 kg

Dotaz na další podrobnosti

Vyplněním formuláře současně souhlasíte s použitím uvedených informací pro vnitřní potřeby společnosti Blue Panther, s.r.o. Uvedené informace nebudou zveřejňovány ani poskytovány třetím stranám a s osobními údaji je nakládáno plně v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Zvolte adresáta Vašeho dotazu

Ing. Tomáš Kmoch
Telefon: +420 603 437 182

 
live chat service provider